Liturgia Słowa

Ewangelia (J 15, 1-8)

Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Święto św. Szczepana – 26.12.2022

 • Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne dla Księży i Parafii przesłane od osób prywatnych i instytucji. Dziękujemy rodzinom i  darczyńcom za ufundowanie paczek w ramach akcji „ Serce dla serca”. Podziękowania i wdzięczność  dla ks. Zbigniewa i członków „Caritas” za rozprowadzanie paczek i świec w ramach akcji pomocy dzieciom.  Podziękowania dla s. Agnieszki i wszystkich osób za pomoc przy budowie szopki i ubraniu choinek. Serdeczne podziękowanie dla Żywych Róż za rozprowadzanie świec, opłatków i kalendarzy parafialnych. Niech Bóg udziela wielu łask wszystkim ofiarującym swoje siły i czas w służbie dla wspólnoty parafialnej.
 • Składka dzisiejsza jest przeznaczona na UP JPII.
 • W sobotę 31 grudnia wspomnienie św. Sylwestra – ostatni dzień roku. Zapraszamy na Nieszpory o godz.17.30. Chcemy dziękować Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w mijającym roku. O godz.18.00 Msza święta. Kancelaria będzie nieczynna.
 • W niedzielę 1 stycznia 2023 roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
 • W niedzielę kazania będzie głosił ks. Jacek Krzemień, kapelan Wspólnoty Chleb Życia.

Harmonogram Wizyty Duszpasterskiej – początek od godz. 15.00

 • 27.12. wtorek
  os. Krakowiaków 1, 2, 3, 4
  os. Krakowiaków 5, 6
 • 28.12. środa
  os. Krakowiaków 7, 7A, 8, 9
  os. Górali 1, 2, 3
 • 29.12. czwartek
  os. Krakowiaków 10, 11, 12, 13
  os. Górali 9, 10
 • 30.12. piątek
  os. Górali 11, 12, 13, 14
  os. Urocze 1 (kl. I-V)

Zobacz cały harmonogram