Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 35-40)

Jest wolą Ojca, aby każdy, kto wierzy w Syna, miał życie wieczne

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do ludu:

«Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież nie wierzycie. Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał.

Jest wolą Tego, który Mnie posłał, abym nic nie stracił z tego wszystkiego, co Mi dał, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Święto św. Szczepana – 26.12.2022

 • Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne dla Księży i Parafii przesłane od osób prywatnych i instytucji. Dziękujemy rodzinom i  darczyńcom za ufundowanie paczek w ramach akcji „ Serce dla serca”. Podziękowania i wdzięczność  dla ks. Zbigniewa i członków „Caritas” za rozprowadzanie paczek i świec w ramach akcji pomocy dzieciom.  Podziękowania dla s. Agnieszki i wszystkich osób za pomoc przy budowie szopki i ubraniu choinek. Serdeczne podziękowanie dla Żywych Róż za rozprowadzanie świec, opłatków i kalendarzy parafialnych. Niech Bóg udziela wielu łask wszystkim ofiarującym swoje siły i czas w służbie dla wspólnoty parafialnej.
 • Składka dzisiejsza jest przeznaczona na UP JPII.
 • W sobotę 31 grudnia wspomnienie św. Sylwestra – ostatni dzień roku. Zapraszamy na Nieszpory o godz.17.30. Chcemy dziękować Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w mijającym roku. O godz.18.00 Msza święta. Kancelaria będzie nieczynna.
 • W niedzielę 1 stycznia 2023 roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
 • W niedzielę kazania będzie głosił ks. Jacek Krzemień, kapelan Wspólnoty Chleb Życia.

Harmonogram Wizyty Duszpasterskiej – początek od godz. 15.00

 • 27.12. wtorek
  os. Krakowiaków 1, 2, 3, 4
  os. Krakowiaków 5, 6
 • 28.12. środa
  os. Krakowiaków 7, 7A, 8, 9
  os. Górali 1, 2, 3
 • 29.12. czwartek
  os. Krakowiaków 10, 11, 12, 13
  os. Górali 9, 10
 • 30.12. piątek
  os. Górali 11, 12, 13, 14
  os. Urocze 1 (kl. I-V)

Zobacz cały harmonogram