Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 1-12a)

Błogosławieni ubodzy w duchu

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył usta i nauczał ich tymi słowami:

«Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.

Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.

Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe o was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Wizyta duszpasterska 2022/23

27 XII

Wtorek

1 kapłan

Krakowiaków 1, 2, 3, 4

Od 15.00

2 kapłan

Krakowiaków 5, 6

Od 15.00

28 XII

Środa

1 kapłan

Krakowiaków 7, 7A, 8, 9

Od 15.00

2 kapłan

Górali 1, 2, 3

Od 15.00

29 XII

Czwartek

1 kapłan

Krakowiaków 10, 11, 12, 13

Od 15.30

2 kapłan

Górali 9, 10

Od 15.00

30 XII

Piątek

1 kapłan

Górali 11, 12, 13, 14

Od 15.00

2 kapłan

Urocze 1 (Klatki I – V)

Od 15.00

2 I 

Poniedziałek 

1 kapłan

Krakowiaków 44, Górali 8, 23, 24

Od 15.00

2 kapłan

Urocze 1 (Klatka VI), Urocze 3

Od 15.00

3 I 

Wtorek

1 kapłan

Górali 15, 16, 17, 20, 21, 22

Od 15.00

2 kapłan

Zgody 3

Od 15.00

4 I 

Środa

1 kapłan

Górali 6, 7

Od 15.00

2 kapłan

Urocze 8, Urocze 4

Od 15.00

5 I 

Czwartek 

1 kapłan

Urocze 11

Od 15.00

2 kapłan

Urocze 10, Urocze 18

Od 15.00

7 I 

Sobota 

1 kapłan

Spółdzielcze 13, 16 

Od 13.00

2 kapłan

Zgody 1

Od 10.00

3 kapłan

Urocze 7

Od 9.30

9 I 

Poniedziałek

1 kapłan

Urocze 12, 16

Od 15.00

2 kapłan

Zgody 7 (Klatki I – III)

Od 15.00

10 I 

Wtorek

1 kapłan

Zgody 5

Od 15.00

2 kapłan

Zgody 7 (Klatki IV – VI)

Od 15.00

11 I

Środa

1 kapłan

Zgody 11, Spółdzielcze 5a

Od 15.00

2 kapłan

Urocze 5

Od 15.00

12 I 

Czwartek 

1 kapłan

Zgody 4, Spółdzielcze 5b

Od 15.30

2 kapłan

Zgody 8, Zgody 17

Od 15.00

13 I

Piątek

1 kapłan

Spółdzielcze 1, Spółdzielcze 2

Od 15.00

2 kapłan

Zgody 12

Od 15.00

14 I

Sobota

1 kapłan

Spółdzielcze 3, Spółdzielcze 7

Od 9.00

2 kapłan

Spółdzielcze 10, 11, 12

Od 9.30

16 I 

Poniedziałek

1 kapłan

Spółdzielcze 14, Teatralne 9, 12

Od 15.00

2 kapłan

Teatralne 1, Teatralne 4

Od 15.00

17 I 

Wtorek

1 kapłan

Teatralne 7, 26

Od 15.00

2 kapłan

Teatralne 3

Od 15.00

18 I 

Środa

1 kapłan

Teatralne 25, 29

Od 15.00

2 kapłan

Spółdzielcze 8

Od 15.00

19 I 

Czwartek 

1 kapłan

Teatralne 27, 28

Od 15.30

2 kapłan

Teatralne 13, 14

Od 15.00

20 I 

Piątek

1 kapłan

Teatralne 5, Teatralne 6

Od 15.00

2 kapłan

Teatralne 15, 16, 20

Od 15.00

21 I 

Sobota 

1 kapłan

Teatralne 30, 31

Od 13.00

2 kapłan

Teatralne 2, Teatralne 11

Od 15.00

25 I

Środa

1 kapłan

Teatralne 18

Od 15.00

26 I

Czwartek

1 kapłan

Teatralne 21, 22

Od 15.00