Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 8.01. 2023

  • „Bóg zapłać” za kazania, które głosi o. Bogdan Kocańda  OFMConv. zachęcając do budowania pięknych więzi małżeńskich  i o działaniach podejmowanych przez prowadzoną przez niego Fundację Rodzina w Służbie Człowieka.
  • Dziś kończy się okres Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły. Za tydzień Uwielbienie po mszy św. z godz. 19.30 poprowadzi Wspólnota Nowe Serce.
  • Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na kościół na tacę, czy wpłacane na konto.
  • Małopolskie Hospicjum dla Dzieci składa darczyńcom serdeczne podziękowania za prezenty świąteczne na rzecz Hospicjum w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Inicjatorem akcji byli „Rycerze Kolumba”. Bóg zapłać !
  • WIZYTA DUSZPASTERSKA – początek godz. 15.00

09.01. Poniedziałek: os. Urocze 12,16 os. Zgody 7 (kl. I-III)
10.01. Wtorek: os. Zgody 5 os. Zgody 7 (kl. IV-VI)
1.01. Środa: os. Zgody 11, os. Spółdzielcze 5a os. Urocze 5
12.01.Czwartek: os. Zgody 4, os. Spółdzielcze 5b os. Zgody 8, os. Zgody 17
13.01. Piątek: os. Spółdzielcze 1, os. Spółdzielcze 2 os. Zgody 12
14.01.Sobota: os. Spółdzielcze 3, os. Spółdzielcze 7 od 9.00 os. Spółdzielcze 10, 11, 12 od 9.30

Zobacz cały harmonogram

  • Czytajmy prasę katolicką.