Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 26, 36-42)

Smutna jest dusza moja aż do śmierci

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus z uczniami przyszedł do posiadłości zwanej Getsemani i rzekł do nich: «Usiądźcie tu, Ja tymczasem odejdę i tam się pomodlę». Wziąwszy z sobą Piotra i dwóch synów Zebedeusza, począł się smucić i odczuwać trwogę. Wtedy rzekł do nich: «Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną».

I odszedłszy nieco do przodu, padł na twarz i modlił się tymi słowami: «Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich. Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty niech się stanie!»

Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak oto nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe».

Powtórnie odszedł i tak się modlił: «Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!»

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 8.01. 2023

  • „Bóg zapłać” za kazania, które głosi o. Bogdan Kocańda  OFMConv. zachęcając do budowania pięknych więzi małżeńskich  i o działaniach podejmowanych przez prowadzoną przez niego Fundację Rodzina w Służbie Człowieka.
  • Dziś kończy się okres Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły. Za tydzień Uwielbienie po mszy św. z godz. 19.30 poprowadzi Wspólnota Nowe Serce.
  • Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na kościół na tacę, czy wpłacane na konto.
  • Małopolskie Hospicjum dla Dzieci składa darczyńcom serdeczne podziękowania za prezenty świąteczne na rzecz Hospicjum w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Inicjatorem akcji byli „Rycerze Kolumba”. Bóg zapłać !
  • WIZYTA DUSZPASTERSKA – początek godz. 15.00

09.01. Poniedziałek: os. Urocze 12,16 os. Zgody 7 (kl. I-III)
10.01. Wtorek: os. Zgody 5 os. Zgody 7 (kl. IV-VI)
1.01. Środa: os. Zgody 11, os. Spółdzielcze 5a os. Urocze 5
12.01.Czwartek: os. Zgody 4, os. Spółdzielcze 5b os. Zgody 8, os. Zgody 17
13.01. Piątek: os. Spółdzielcze 1, os. Spółdzielcze 2 os. Zgody 12
14.01.Sobota: os. Spółdzielcze 3, os. Spółdzielcze 7 od 9.00 os. Spółdzielcze 10, 11, 12 od 9.30

Zobacz cały harmonogram

  • Czytajmy prasę katolicką.