Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 11, 11-15)

Nie ma większego człowieka od Jana Chrzciciela

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do tłumów:

«Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu, a zdobywają je ludzie gwałtowni. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!»

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.11.2024

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
    w poniedziałek: św. Karola Boromeusza, biskupa;
    w sobotę: rocznicę poświecenia Bazyliki Laterańskiej.
  3. W czwartek, po wieczornej Mszy świętej, spotkanie Zespołu Caritas. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomagać potrzebującym w parafii.
  4. W piątek i w sobotę odwiedzimy z sakramentami chorych w domach:
    w piątek: os. Spółdzielcze i os. Teatralne;
    w sobotę: os. Zgody, os. Urocze, os. Krakowiaków, os. Górali.
  5. W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  6. Z okazji Roku Jubileuszowego od 24 do 31 maja 2025 roku odbędzie się parafialna pielgrzymka do Rzymu. Możliwość zapisu i potwierdzenia wyjazdu do 15 listopada. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Rzymu proszone są o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.
  7. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Prosimy o wypisanie imion i nazwisk zmarłych oraz godziny Mszy Świętej przed którą chcemy, aby nasi zmarli zostali objęci modlitwą. W dzisiejszą niedzielę odczytujemy jeszcze ubiegłoroczne wypominki, za tydzień będziemy modlić się za zmarłych zgłoszonych w tegorocznych wypominkach.
  8. Do nabycia prasa religijna: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
  9. Do wieczności odeszli: śp. + Barbara Pęcikiewicz i śp. + Janina Skowron. Wieczny odpoczynek……