Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 12, 14-21)

Jezus cichy i pokornego serca

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Faryzeusze wyszli i odbyli naradę przeciw Jezusowi, w jaki sposób Go zgładzić.

Gdy się Jezus dowiedział o tym, oddalił się stamtąd. A wielu poszło za Nim i uzdrowił ich wszystkich. Lecz zabronił im surowo, żeby Go nie ujawniali. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza:

«Oto mój Sługa, którego wybrałem;

Umiłowany mój, w którym moje serce ma upodobanie.

Położę ducha mojego na Nim, a On zapowie Prawo narodom.

Nie będzie się spierał ani krzyczał i nikt nie usłyszy na ulicach Jego głosu.

Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi.

W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2024r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:
  • w poniedziałek: wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. 
  • w środę: Na nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy modlić się w intencji rodzin zwłaszcza z naszej Parafii. 
  • w czwartek: Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  • w piątek: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  • w sobotę: świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. To także 13 dzień miesiąca. W parafii Matki Bożej Królowej Polski nabożeństwo fatimskie. 
 3. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, dokonał zmian personalnych kapłanów w całej Archidiecezji. W naszej parafii na zasłużoną emeryturę odszedł Ks. prałat Stanisław Puzyniak, wieloletni proboszcz. Ks. Stanisław pozostanie w naszym dekanacie i będzie pomagał w duszpasterstwie w parafii p.w. św. Józefa na Os. Kalinowym. Nowym proboszczem parafii, jak już informowaliśmy, został mianowany ks. dr Andrzej Scąber. Nastąpiły także zmiany wikariuszowskie. Po 17 latach z parafii odejdzie z dniem 25 sierpnia ks. Zbigniew Szkółka. Zastąpią ks. Zbigniewa, Ks. Artur Głąb, który przybędzie do nas 25 sierpnia z parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini.
  Kanoniczne objęcie parafii w obecności delegata Arcybiskupa krakowskiego, którym został ustanowiony ks. prałat Jan Abrahamowicz, dziekan dekanatu Bieńczyce, odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca 28 lipca podczas Mszy świętej o godz. 11.30.

  Podziękowanie i pożegnanie Ks. prałata Stanisława Puzyniaka będzie 11 sierpnia, w przeddzień Jego 70 urodzin, na Mszy świętej o godz. 11.30. Podczas tej mszy świętej pożegnamy i podziękujemy także za wieloletnią pracę ks. Zbigniewowi Szkółce.


  Powitanie nowego wikariusza parafii ks. Artura będzie w ostatnią niedzielę sierpnia.

  O ile siły pozwolą, zapraszamy na te wydarzenia wszystkich parafian, i prosimy o modlitwę w intencji naszych dotychczasowych i nowych duszpasterzy.
 4. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.
 5. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach  życzymy owocnego wypoczynku, a tym, którzy muszą pracować w oczekiwaniu na zasłużony i upragniony urlop, życzymy sił do pracy i Bożego błogosławieństwa.
 6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Gertrudę Bzowską, Marię Nieć, Irenę Pilch, Marię Czyżewską, Ewę Długosz – Furgał.