Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 15, 29-37)

Jezus ociera łzy i daje cudowny pokarm

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając z sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u Jego stóp, a On ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się, widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. i wielbiły Boga Izraela.

Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: «Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają, co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby ktoś nie zasłabł w drodze». Na to rzekli Mu uczniowie: «Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba, żeby nakarmić tak wielki tłum?» Jezus zapytał ich: «ile macie chlebów?» Odpowiedzieli: «Siedem i parę rybek».

A gdy polecił tłumowi usiąść na ziemi, wziął siedem chlebów i ryby i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do syta, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2024r.

  1. Dotychczasowy proboszcz naszej Parafii ksiądz prałat Stanisław Puzyniak z dniem 1 lipca 2024 odchodzi na emeryturę. Obecnie przechodzi rekonwalescencję po operacji serca. Dziękując za 23 letnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej polecamy go Najświętszemu Sercu Jezusa prosząc o powrót do pełni sił i zdrowia.
    Decyzją ks. abpa Marka Jędraszewskiego nowym proboszczem naszej Parafii mianowany został ks. dr Andrzej Scąber. Życzymy ks. proboszczowi światła Ducha Świętego w posłudze w naszej Parafii.
  2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17 00 .
  3. Przypominamy, że w okresie wakacji w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 13 00.
    W tygodniu Msze św. sprawowane są o godz. 7 00 i 18 00. Spowiedź przed Mszami św.
  4. Kancelaria parafialna w soboty w okresie wakacji będzie nieczynna.
  5. Środa – Święto św. Tomasza Apostoła. O godz. 18 00 Msza św. i Nowenna do MB
    Nieustającej Pomocy.
  6. Czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  7. I Piątek – spowiedź od 6 30 do 7 30 . Po południu od 17 00 do 18 30 . Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
  8. I Sobota – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Odwiedziny chorych z os. Zgody i Górali od godz. 9 00 . Zgłoszenia chorych w zakrystii i kancelarii.
  9. Zachęcamy do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tygodniu od 17 00 do 18 00 .
  10. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego
    wypoczynku. Niech Bóg wszystkim błogosławi na czas wakacji.
  11. Czytajmy prasę katolicką.
  12. Naszą wspólnotę opuściła: śp. Maria Szczygieł. Wieczny odpoczynek…