Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 4, 1-11)

Jezus przez czterdzieści dni pości i jest kuszony

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy pościł już czterdzieści dni i czterdzieści nocy, poczuł w końcu głód.

Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem».

Lecz On mu odparł: «Napisane jest: „Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”».

Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na szczycie narożnika świątyni i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, napisane jest bowiem: „Aniołom swoim da rozkaz co do ciebie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień”».

Odrzekł mu Jezus: «Ale napisane jest także: „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”».

Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon».

Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”».

Wtedy opuścił Go diabeł, a oto przystąpili aniołowie i usługiwali Mu.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2024r.

  • Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej.
  • Od jutra, tj. 24 czerwca, zmienia się porządek Mszy św. w naszym kościele. W okresie wakacji nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00. W tygodniu Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed Mszą św.
  • Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • Środa – o godz. 18 00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • Piątek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  • Sobota – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
  • Zachęcamy do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tygodniu od 17.00 do 18.00.
  • Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Niech Bóg wszystkim błogosławi na czas wakacji.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • Naszą wspólnotę opuścili: śp. Bogusława Bezwińska, Józefa Momot, Sebastian Kepa. Wieczny odpoczynek…