Kiedy Jezus przyszedł do Nazaretu, przemówił do ludu w synagodze:
«Zaprawdę, powiadam wam: Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Naprawdę mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman».
Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwawszy się z miejsc, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na urwisko góry, na której zbudowane było ich miasto, aby Go strącić. On jednak, przeszedłszy pośród nich, oddalił się.
Bóg zapłać parafianom za uczestnictwo w Odpuście parafialnym. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za aktywny udział i przygotowanie uroczystości.
Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej.
Wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
Środa – o godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
Piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. O godz. 19.00 spotkanie młodzieży z klas VII przed bierzmowaniem.
W przyszłą niedzielę składka na potrzeby gospodarcze naszej Parafii – na pokrycie wydatków związanych z pracami na dachu kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za odpowiedzialność i troskę o materialną stronę funkcjonowania naszej Parafii.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Naszą wspólnotę opuścili: śp. + Ryszard Nowak, + Irena Bąk, + Józef Nowak. Wieczny odpoczynek…
Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dalsze korzystanie ze strony jest jednoznaczne z wyrażeniem na to zgody.