Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: «Kto ty jesteś?», on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: «Ja nie jestem Mesjaszem».
Zapytali go: «Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem?» Odrzekł: «Nie jestem». «Czy ty jesteś prorokiem?» Odparł: «Nie». Powiedzieli mu więc: «Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie?» Powiedział: «Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak rzekł prorok Izajasz».
A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. i zaczęli go pytać, mówiąc do niego: «Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem?» Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała». Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.05.2024 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. z godz. 11.30. Po Mszy św. z godz. 10.00 będzie procesja wokół os. Uroczego. Prosimy o przygotowanie następujących ołtarzy:
Na rogu ul. Żeromskiego i Al. Róż przy os. Górali – mieszkańcy os. Górali i os. Krakowiaków.
Na rogu Al. Róż i ul. Rydza-Śmigłego na os. Uroczym – mieszkańcy os. Uroczego.
Na rogu ul. Rydza-Śmigłego i Ludźmierskiej od strony Straży Pożarnej – mieszkańcy os. Zgody i os. Spółdzielczego. Liczymy na pomoc słuchaczy Szkoły Aspirantów.
Przy krzyżu obok kościoła – mieszkańcy os. Teatralnego. Bóg zapłać Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty na Boże Ciało.
Zapraszamy wszystkich parafian, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, małych ministrantów, młodzież, grupy parafialne. Prosimy o ozdobienie okien na trasie procesji oraz uszanowanie zieleni.
W czasie oktawy Bożego Ciała będą procesje eucharystyczne po Mszy św. wieczornej. Prosimy o liczny udział. Niech to będzie wyznanie naszej wiary i miłości do Pana Jezusa Eucharystycznego obecnego w Swoim Kościele.
Ks. Arcybiskup zaprasza na centralną procesję w Boże Ciało. Procesja rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską
W piątek święto Nawiedzenia NMP i ostatnie Nabożeństwo Majowe.
W sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika. O 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i zmiana tajemnic różańcowych. O 9.00 udajemy się do chorych. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Odwiedziny u chorych z os. Spółdzielczego będą w piątek od 9.00. W sobotę po Mszy św. wieczornej I Nabożeństwo czerwcowe. Nabożeństwa będą w niedzielę o 17.00, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.