Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich:
«Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.
Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże».
Dziś naszą modlitwą otaczamy osobę Ojca Św. Franciszka, wypraszając dla Niego łaskę zdrowia. W liturgii wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. O godz. 16.00 spotkanie pielgrzymów udających się w maju do Rzymu w celu nawiedzenia czterech rzymskich Bazylik i uzyskania odpustu Jubileuszowego. Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości i wpłacenie pozostałej kwoty pieniężnej. w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się za nasze rodziny i dobroczyńców parafii. Po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
W dniu 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, święto poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. To także I sobota miesiąca. O godz. 8.00 Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Matki Bożej, adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec. Po nabożeństwie zmianka tajemnic różańcowych. Księża od godz. 9.00 udadzą się do wszystkich chorych z sakramentami. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
W sobotę o godz. 17.00 rozpocznie się 40-godzinne nabożeństwo wynagradzające, które poprzedza bezpośrednio Wielki Post. Nabożeństwo będzie także w poniedziałek i wtorek przed Środą popielcową.
W ubiegłą niedzielę składka inwestycyjna wyniosła 9240 złotych i 1 euro. Bóg zapłać za wszelką pomoc materialną składaną na potrzeby parafii.
Do nabycia prasa: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
Do wieczności odeszli: śp. + Janusz Woyda, śp. + Józefa Tylińska… Wieczny odpoczynek….
Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dalsze korzystanie ze strony jest jednoznaczne z wyrażeniem na to zgody.