Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 10, 17-27)

Należy wszystko porzucić, aby iść za Jezusem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2024

  • Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas III przyjęły Pana Jezusa pierwszy raz do swoich serc. Módlmy się w ich intencji. Przez cały tydzień dzieci będą uczestniczyć we Mszy św. w ramach „Białego tygodnia”.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa majowe: w niedzielę o 17.00, a tygodniu po Mszy św. wieczornej z godz. 18.00
  • We wtorek święto św. Macieja, apostoła. We czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro rozpoczynają się modlitwy przed tą uroczystością.
  • W przedsionku można złożyć ofiarę na kwiaty na ołtarze w Uroczystość Bożego Ciała. Procesja 30.05. odbędzie się wokół os. Uroczego, jak w ubiegłe lata.
  • Za tydzień III niedziela miesiąca, gospodarcza. Zasadniczo zostały ukończone prace na dachu i wokół Kościoła. Było to związane z większymi wydatkami. Dziękujemy za zrozumienie i ofiarność. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za odpowiedzialność i troskę również za tę materialną stronę funkcjonowania naszej parafii.
  • W imieniu chorych i ich rodzin serdeczne podziękowania ofiarodawcom przekazuje Hospicjum im. św. Łazarza. Zebrano 5981,15 PLN. Bóg zapłać!
  • W sobotę, 25 maja 2024 r., wyruszy jednodniowa, XVII Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Zapisy na pielgrzymkę są punkcie informacji w Sanktuarium w Łagiewnikach, w parafii MB Królowej Polski na Nowym Ruczaju lub w Arce Pana w Nowej Hucie. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • Naszą wspólnotę opuścili: śp.+ Genowefa Mikulska, + Jerzy Piech. Wieczny odpoczynek…