Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 24, 42-51)

Wezwanie do czujności

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Czuwajcie, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o jakiej porze nocy nadejdzie złodziej, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby we właściwej porze rozdał jej żywność? Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem.

Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: „Mój pan się ociąga z powrotem”, i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. Każe surowo go ukarać i wyznaczy mu miejsce z obłudnikami. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

VI Niedziela Zwykła – 16.02.2025

  1. W liturgii tygodnia celebrujemy:
    w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się za nasze rodziny i dobroczyńców parafii. Po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
    w sobotę – święto Katedry św. Piotra Apostoła. Naszą modlitwą obejmujemy następcę św. Piotra, papieża Franciszka. Będziemy prosić dla Ojca Świętego o powrót do zdrowia i obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata Jego pontyfikatu.
  2. Informujemy ponownie, że co miesiąc będzie odprawiane nabożeństwo dla chorych, starszych i samotnych z błogosławieństwem Lourdeńskim. Co kwartał będzie udzielany sakrament namaszczenia. Zadbajmy o to, aby jak najwięcej chorych mogło korzystać z tego nabożeństwa, pomóżmy przywieźć ich do Kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli chorym i starszym dotrzeć do Kościoła w miniony wtorek z okazji Światowego Dnia Chorych.
  3. W dzisiejszą niedzielę składka inwestycyjna na wystrój prezbiterium. Bóg zapłać za wszelką pomoc materialną składaną na potrzeby parafii.
  4. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie pielgrzymów udających się w maju do Rzymu. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości i wpłacenie pozostałej kwoty kosztów pielgrzymki.
  5. Do nabycia prasa: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.