Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 10, 17-27)

Należy wszystko porzucić, aby iść za Jezusem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024

 • Dziś zamiast kazania jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.00 Nabożeństwo majowe. „Majówka” w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.
 • Dziś po Mszy św. z godz. 19.30 będzie Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 • W poniedziałek czcimy św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 • W środę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Także w środę o 19.00 zapraszamy miłośników Pisma Świętego na kolejny Krąg biblijny.
 • Procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12 maja. O godz. 9.00 początek procesji. Ks. Arcybiskup serdecznie wszystkich zaprasza.
 • W piątek o 19.00 spotkanie z młodzieżą z kl. VII przed bierzmowaniem.
 • Za tydzień, 12 maja, I Komunia św. dzieci z naszej parafii i ze szkoły nr 87 na Mszy św. o godz. 11.30. Bardzo prosimy o uczestnictwo wiernych na innych mszach, aby udostępnić kościół dla dzieci i ich rodzin.
 • Adoracja w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie codziennie w dni powszednie od godz. 17.00.
 • Dziś przed kościołem zbiórka do puszek dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 • Nasza wspólnotę opuściły: śp. +Alicja Zdybał-Papiorek, i śp. +Teresa Sulik. Wieczny odpoczynek…