Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 26, 36-42)

Smutna jest dusza moja aż do śmierci

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus z uczniami przyszedł do posiadłości zwanej Getsemani i rzekł do nich: «Usiądźcie tu, Ja tymczasem odejdę i tam się pomodlę». Wziąwszy z sobą Piotra i dwóch synów Zebedeusza, począł się smucić i odczuwać trwogę. Wtedy rzekł do nich: «Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną».

I odszedłszy nieco do przodu, padł na twarz i modlił się tymi słowami: «Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich. Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty niech się stanie!»

Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak oto nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe».

Powtórnie odszedł i tak się modlił: «Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!»

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023

·   Dziś rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Rozważania poprowadzi  ks. Grzegorz Szczygieł – saletyn, którego serdecznie witamy i  życzymy błogosławieństwa Bożego.

·   Program rekolekcji:  Dziś kazania rekolekcyjne na mszach św. i na Gorzkich żalach o 17.00. W poniedziałek, wtorek i w środę msza św. godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 , 18.00, 19.30 (dla młodych) z nauką rekolekcyjną. Spowiadamy przed mszą św. przez wszystkie dni rekolekcji. W środę tradycyjnie na zakończenie będzie składka na poczet rekolekcji.

·   Wzorem lat ubiegłych wracamy do tradycji „kosza rekolekcyjnego”, by pomóc potrzebującym. Do środy włącznie można składać produkty spożywcze czy sanitarne do kosza przy kancelarii.

·   O 19.00 w czwartek spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem.

·   Można wesprzeć działalność charytatywną Kościoła, przez zakup baranka wielkanocnego w ramach jałmużny wielkopostnej.

·   Droga krzyżowa w piątek o 17.15 i o 19.00 dla młodych. Spowiedź przed bierzmowaniem od 17.00.

·   W sobotę 1 kwietnia o godz. 9.00 księża udają się do chorych z Najświętszym Sakramentem przed świętami. W piątek od 9.00 odwiedzimy chorych z os. Spółdzielczego. Zapisy chorych w kancelarii i zakrystii. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. O 16.00 ks. bp Robert Chrząszcz odprawi Mszę św. i udzieli sakramentu bierzmowanie.

·   Parafia Arka Pana wraz z Rycerzami Kolumba zainicjowali Męski Różaniec w Nowej Hucie. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Arce Pana po Mszy św. o godz. 12.30, w procesji różańcowej mężczyźni udają się pod Krzyż Nowohucki na os. Teatralnym. Zapraszamy wszystkich panów do włączenia się w tą modlitwę. Najbliższy Męski Różaniec odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia, w czasie którego wynagradzać będziemy za zniewagi jakich doznaje św. Jan Paweł II.

·   Uroczysta procesja z palmami w przyszłą niedzielę o 11.30. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30. Prowadzi wspólnota Nowe Serce.   

·   W Niedzielę Palmową będzie Nowohucka Droga Krzyżowa od kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej do bazyliki w Mogile. Rozpocznie się ona o 19.00.

·    Czytajmy prasę katolicką.