Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023

·   Dziś rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Rozważania poprowadzi  ks. Grzegorz Szczygieł – saletyn, którego serdecznie witamy i  życzymy błogosławieństwa Bożego.

·   Program rekolekcji:  Dziś kazania rekolekcyjne na mszach św. i na Gorzkich żalach o 17.00. W poniedziałek, wtorek i w środę msza św. godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 , 18.00, 19.30 (dla młodych) z nauką rekolekcyjną. Spowiadamy przed mszą św. przez wszystkie dni rekolekcji. W środę tradycyjnie na zakończenie będzie składka na poczet rekolekcji.

·   Wzorem lat ubiegłych wracamy do tradycji „kosza rekolekcyjnego”, by pomóc potrzebującym. Do środy włącznie można składać produkty spożywcze czy sanitarne do kosza przy kancelarii.

·   O 19.00 w czwartek spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem.

·   Można wesprzeć działalność charytatywną Kościoła, przez zakup baranka wielkanocnego w ramach jałmużny wielkopostnej.

·   Droga krzyżowa w piątek o 17.15 i o 19.00 dla młodych. Spowiedź przed bierzmowaniem od 17.00.

·   W sobotę 1 kwietnia o godz. 9.00 księża udają się do chorych z Najświętszym Sakramentem przed świętami. W piątek od 9.00 odwiedzimy chorych z os. Spółdzielczego. Zapisy chorych w kancelarii i zakrystii. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. O 16.00 ks. bp Robert Chrząszcz odprawi Mszę św. i udzieli sakramentu bierzmowanie.

·   Parafia Arka Pana wraz z Rycerzami Kolumba zainicjowali Męski Różaniec w Nowej Hucie. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Arce Pana po Mszy św. o godz. 12.30, w procesji różańcowej mężczyźni udają się pod Krzyż Nowohucki na os. Teatralnym. Zapraszamy wszystkich panów do włączenia się w tą modlitwę. Najbliższy Męski Różaniec odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia, w czasie którego wynagradzać będziemy za zniewagi jakich doznaje św. Jan Paweł II.

·   Uroczysta procesja z palmami w przyszłą niedzielę o 11.30. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30. Prowadzi wspólnota Nowe Serce.   

·   W Niedzielę Palmową będzie Nowohucka Droga Krzyżowa od kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej do bazyliki w Mogile. Rozpocznie się ona o 19.00.

·    Czytajmy prasę katolicką.