Liturgia Słowa

Ewangelia (J 20, 11-18)

Ukazanie się Zmartwychwstałego Marii Magdalenie

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Maria Magdalena stała przed grobem, płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa – jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg.

I rzekli do niej: «Niewiasto, czemu płaczesz?»

Odpowiedziała im: «Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono».

Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus.

Rzekł do niej Jezus: «Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?»

Ona zaś, sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: «Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go zabiorę».

Jezus rzekł do niej: «Mario!» A ona, obróciwszy się, powiedziała do Niego po hebrajsku: «Rabbuni», to znaczy: Mój Nauczycielu!

Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: „Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”».

Poszła Maria Magdalena i oznajmiła uczniom: «Widziałam Pana», i co jej powiedział.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023

·   Dziś rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Rozważania poprowadzi  ks. Grzegorz Szczygieł – saletyn, którego serdecznie witamy i  życzymy błogosławieństwa Bożego.

·   Program rekolekcji:  Dziś kazania rekolekcyjne na mszach św. i na Gorzkich żalach o 17.00. W poniedziałek, wtorek i w środę msza św. godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 , 18.00, 19.30 (dla młodych) z nauką rekolekcyjną. Spowiadamy przed mszą św. przez wszystkie dni rekolekcji. W środę tradycyjnie na zakończenie będzie składka na poczet rekolekcji.

·   Wzorem lat ubiegłych wracamy do tradycji „kosza rekolekcyjnego”, by pomóc potrzebującym. Do środy włącznie można składać produkty spożywcze czy sanitarne do kosza przy kancelarii.

·   O 19.00 w czwartek spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem.

·   Można wesprzeć działalność charytatywną Kościoła, przez zakup baranka wielkanocnego w ramach jałmużny wielkopostnej.

·   Droga krzyżowa w piątek o 17.15 i o 19.00 dla młodych. Spowiedź przed bierzmowaniem od 17.00.

·   W sobotę 1 kwietnia o godz. 9.00 księża udają się do chorych z Najświętszym Sakramentem przed świętami. W piątek od 9.00 odwiedzimy chorych z os. Spółdzielczego. Zapisy chorych w kancelarii i zakrystii. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. O 16.00 ks. bp Robert Chrząszcz odprawi Mszę św. i udzieli sakramentu bierzmowanie.

·   Parafia Arka Pana wraz z Rycerzami Kolumba zainicjowali Męski Różaniec w Nowej Hucie. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Arce Pana po Mszy św. o godz. 12.30, w procesji różańcowej mężczyźni udają się pod Krzyż Nowohucki na os. Teatralnym. Zapraszamy wszystkich panów do włączenia się w tą modlitwę. Najbliższy Męski Różaniec odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia, w czasie którego wynagradzać będziemy za zniewagi jakich doznaje św. Jan Paweł II.

·   Uroczysta procesja z palmami w przyszłą niedzielę o 11.30. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30. Prowadzi wspólnota Nowe Serce.   

·   W Niedzielę Palmową będzie Nowohucka Droga Krzyżowa od kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej do bazyliki w Mogile. Rozpocznie się ona o 19.00.

·    Czytajmy prasę katolicką.