Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024

 • Dziś rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Rozważania poprowadzi ks. Zbigniew Pałys – saletyn, którego serdecznie witamy i życzymy światła Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego.
 • Program rekolekcji: Dziś kazania rekolekcyjne na mszach św. i na Gorzkich żalach o 17.00.
  W poniedziałek, wtorek i w środę msze św. o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30 (dla młodych) z nauką rekolekcyjną. Spowiadamy przed mszą św. przez wszystkie dni rekolekcji.
  W środę tradycyjnie na zakończenie będzie składka na poczet rekolekcji.
 • Wzorem lat ubiegłych wracamy do tradycji „kosza rekolekcyjnego”, by pomóc potrzebującym. Do środy włącznie można składać produkty spożywcze czy sanitarne do kosza przy kancelarii.
 • We wtorek Uroczystość św. Józefa.
 • O 19.00 w czwartek spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem.
 • Droga krzyżowa w piątek o 17.15. O godz. 19.00 śpiewana Droga Krzyżowa dla młodzieży
  w wykonaniu Zespołu Ewangelizacyjnego „Bliżej Nieba”. Po Drodze Krzyżowej próba dla bierzmowanych. Spowiedź dla rodziców, świadków przed bierzmowaniem w piątek od 17.00.
 • W sobotę 23 marca o godz. 9.00 księża udają się do chorych z Najświętszym Sakramentem przed świętami. W piątek od 9.00 odwiedzimy chorych z os. Spółdzielczego. Zapisy chorych w kancelarii i zakrystii. Kancelaria w sobotę będzie nieczynna. O 16.00 ks. bp Robert Chrząszcz odprawi Mszę św. i udzieli Sakramentu bierzmowania młodzież naszej parafii. Prosimy o modlitwę do Ducha Świętego w intencji bierzmowanych.
 • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary z racji III niedzieli. Pieniądze będą przekazane na koszty związane
  z naprawą i modernizacją sieci elektrycznej w naszym kościele.
 • Uroczysta procesja z palmami w przyszłą niedzielę o 11.30. Są dostępne palmy na przyszłą niedzielę. Dobrowolna ofiara przeznaczona będzie na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas w naszej parafii.
 • Dziś imieniny obchodzi ks. mgr. Zbigniew Szkółka – wikariusz naszej parafii. Życzymy Mu wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i wiernego wypełniania Woli Bożej w służbie Kościołowi. Wdzięczni za wieloletnia służbę w naszej parafii ofiarujemy dar modlitwy i pamięci. 
 • W Niedzielę Palmową będzie Nowohucka Droga Krzyżowa od kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej do bazyliki w Mogile. Rozpocznie się ona o 19.00.
 • Czytajmy prasę katolicką.
 • Naszą wspólnotę opuściła śp. +Teresa Skotnicka. Wieczny odpoczynek…