Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 10, 17-27)

Należy wszystko porzucić, aby iść za Jezusem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024

  • W poniedziałek czcimy św. Katarzynę ze Sieny. W tym dniu początek Nowenny przed Uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. O godz. 15.00 będzie próba przed I Komunią św. dla dzieci z ZSOS nr 2 i dla dzieci z „Grupy parafialnej”.
  • We wtorek po Mszy Św. wieczornej 1. Nabożeństwo majowe. Nabożeństwa majowe będą w niedzielę o 17.00, a tygodniu po Mszy św. wieczornej z godz. 18.00.
  • W środę 1 maja czcimy św. Józefa Robotnika. W piątek, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o: 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. Odnowimy Śluby Jasnogórskie. Nabożeństwo majowe o godz. 17.00. Spowiedź na I piątek przed i w czasie Mszy św. W Arce Pana odpust MB Królowej Polski. W tym dniu nie ma postu z racji Uroczystości.
  • W sobotę czcimy św. Floriana, patrona hutników i strażaków. O 8.00 Msza św. i zmiana tajemnic Różańca św. W tym dniu udajemy się do chorych z Najświętszym Sakramentem. Zapisy chorych w kancelarii lub zakrystii. Wizyta u chorych z os. Spółdzielczego odbędzie się 2 maja w czwartek.
  • Kancelaria w tym tygodniu będzie zamknięta: w środę, w piątek i w sobotę.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • Za tydzień zbiórka przed kościołem na Hospicjum św. Łazarza.
  • W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: śp. +Zdzisław Domagała, +Zofia Tokarz, +Janusz Kopytek. Wieczny odpoczynek…