Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 4, 26-34)

Rozwój królestwa Bożego

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus mówił do tłumów:

«Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo».

Mówił jeszcze: «Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu».

W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją rozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.05.2022

·   Dziś w naszej modlitwie uczestniczą przedstawiciele Seminarium Duchownego w Krakowie. Dziękujemy za świadectwo wiary i powołania.

·   W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – patrona Polski.

·   Zapraszamy na Nabożeństwa majowe, które są w niedzielę o 17.00, a tygodniu po mszy św. wieczornej.

·   Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie jest w tygodniu od godz. 17.00.

·   Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 8.00.

·   Bardzo dziękujemy za ofiary składane dziś na cele parafialne. Bóg zapłać! Modlimy się za ofiarodawców, szczególnie w każda środę na Nowennie o 18.00.

·    Od poniedziałku zapisy w kancelarii na katechezę przed bierzmowaniem dla uczniów klas VII z naszej parafii.

·    Dziś kolejna  katecheza w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary o godz. 18.30 w salce na plebanii.

·    Po mszy św. z godz. 19.30 krótki koncert wirtuoza gitary klasycznej Jana Oberbeka.

·    Czytajmy prasę katolicką.