Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022

  • Dziś zamiast kazania jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie poprowadzi Wspólnota Nowe Serce.
  • W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona polski i archidiecezji krakowskiej.  Wspólnota Nowe serce zaprasza na msze św. o 18.00, a po majówce na spotkanie otwarte w kościele.
  • W środę o 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny.
  • Za tydzień 14 maja I Komunia św. dzieci z naszej parafii i ze szkoły nr 87 na mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Bardzo prosimy o uczestnictwo wiernych na innych mszach, aby udostępnić kościół dla dzieci i ich rodziców. Procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza.
  • Adoracja w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie codziennie w dni powszednie od godz. 17.00.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.