Liturgia Słowa

Ewangelia (J 19, 25-34)

Oto syn Twój. Oto Matka twoja

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena.

Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja».

I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

Potem Jezus, świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: «Pragnę». Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop gąbkę nasączoną octem i do ust Mu podano. A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: «Dokonało się!»

I skłoniwszy głowę, oddał ducha.

Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat – ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem – Żydzi prosili Piłata, żeby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała.

Przyszli więc żołnierze i połamali golenie tak pierwszemu, jak i drugiemu, którzy z Jezusem byli ukrzyżowani. Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok, a natychmiast wypłynęła krew i woda.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 18.04.2022

· Składamy serdeczne życzenia dla wszystkich naszych parafian z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziś Msze św. jak w niedzielę. O godz. 17.45 Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego będzie na mszy św. wieczornej przez cały tydzień.

· Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w przeżywaniu Liturgii Wielkiego Tygodnia i tym, którzy angażowali się w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy: Siostrze Małgorzacie – za aranżację kościoła, ciemnicy i grobu Pańskiego. Członkom Żywych Róż, scholii, wszystkim wspólnotom, służbie liturgicznej, Panom Organistom, panu kościelnemu Ryszardowi. Bóg zapłać za złożone dary w Wielka Sobotę dla potrzebujących.

· Dziś naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

· W środę spotkanie rodziców i dzieci z grupy parafialnej przed I Komunią św. o godz. 19.00.

· W piątek z racji oktawy nie ma postu.

· W sobotę o 8.00 Msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

· Dziękujemy serdecznie za modlitwy i ofiary składane osobiście, jak też wpłaty na konto parafialne.

· Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego.

· Parafia i Księża składają serdeczne podziękowania za przekazane życzenia świąteczne od instytucji, szkół i od osób prywatnych.

· Można skorzystać z prasy katolickiej.