Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 9, 18-26)

Uzdrowienie kobiety i wskrzeszenie córki Jaira

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.

Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa».

Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa.

Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 18.04.2022

· Składamy serdeczne życzenia dla wszystkich naszych parafian z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziś Msze św. jak w niedzielę. O godz. 17.45 Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego będzie na mszy św. wieczornej przez cały tydzień.

· Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w przeżywaniu Liturgii Wielkiego Tygodnia i tym, którzy angażowali się w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy: Siostrze Małgorzacie – za aranżację kościoła, ciemnicy i grobu Pańskiego. Członkom Żywych Róż, scholii, wszystkim wspólnotom, służbie liturgicznej, Panom Organistom, panu kościelnemu Ryszardowi. Bóg zapłać za złożone dary w Wielka Sobotę dla potrzebujących.

· Dziś naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

· W środę spotkanie rodziców i dzieci z grupy parafialnej przed I Komunią św. o godz. 19.00.

· W piątek z racji oktawy nie ma postu.

· W sobotę o 8.00 Msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

· Dziękujemy serdecznie za modlitwy i ofiary składane osobiście, jak też wpłaty na konto parafialne.

· Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego.

· Parafia i Księża składają serdeczne podziękowania za przekazane życzenia świąteczne od instytucji, szkół i od osób prywatnych.

· Można skorzystać z prasy katolickiej.