Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 11, 27-33)

Skąd pochodzi władza Jezusa

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wraz z uczniami przyszedł znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i zapytali Go: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żebyś to czynił?»

Jezus im odpowiedział: «Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba, czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi».

Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: „Z nieba”, to nam zarzuci: „Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?” Powiemy: „Od ludzi”». Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy rzeczywiście uważali Jana za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: «Nie wiemy».

Jezus im rzekł: «Zatem i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 10.04.2023

  • Składamy serdeczne życzenia dla wszystkich naszych parafian z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę. Dziś naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  • O godz. 17.45 Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego będzie na mszy św. wieczornej przez cały tydzień.
  •  W środę zapraszamy na Krąg Biblijny o godz. 19.00. Spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunia św. z grupy parafialne także w środę o 19.00.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w przeżywaniu Liturgii Wielkiego Tygodnia i tym, którzy angażowali się w naszej wspólnocie parafialnej.  Dziękujemy : Siostrze Agnieszce –  za aranżację  ciemnicy i grobu Pańskiego. Panu Zbigniewowi za pomoc przy budowie grobu. Pani Marcie za ozdobienie kwiatami naszego kościoła. Podziękowanie za pomoc w rozprowadzeniu 50 paczek członkom naszej parafialnej Caritas. Członkom Żywych Róż za rozprowadzanie baranków.  Scholi, wszystkim wspólnotom, służbie liturgicznej, Panom Organistom, panu kościelnemu Ryszardowi. Bóg zapłać za złożone ofiary i dary w Wielka Sobotę dla potrzebujących. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do grobu złożone przez Róże Różańcowe.
  • W piątek z racji oktawy nie ma postu.
  • Dziękujemy serdecznie za modlitwy i ofiary składane osobiście, jak też wpłaty na konto parafialne. W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca.
  • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego.
  • Parafia i Księża składają serdeczne podziękowania za przekazane życzenia świąteczne od instytucji, szkół  i od osób prywatnych.
  • Czytajmy prasę katolicką.