Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 12-19)

Jezus zapowiada prześladowanie swoich wyznawców

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 10.04.2023

  • Składamy serdeczne życzenia dla wszystkich naszych parafian z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę. Dziś naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  • O godz. 17.45 Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego będzie na mszy św. wieczornej przez cały tydzień.
  •  W środę zapraszamy na Krąg Biblijny o godz. 19.00. Spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunia św. z grupy parafialne także w środę o 19.00.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w przeżywaniu Liturgii Wielkiego Tygodnia i tym, którzy angażowali się w naszej wspólnocie parafialnej.  Dziękujemy : Siostrze Agnieszce –  za aranżację  ciemnicy i grobu Pańskiego. Panu Zbigniewowi za pomoc przy budowie grobu. Pani Marcie za ozdobienie kwiatami naszego kościoła. Podziękowanie za pomoc w rozprowadzeniu 50 paczek członkom naszej parafialnej Caritas. Członkom Żywych Róż za rozprowadzanie baranków.  Scholi, wszystkim wspólnotom, służbie liturgicznej, Panom Organistom, panu kościelnemu Ryszardowi. Bóg zapłać za złożone ofiary i dary w Wielka Sobotę dla potrzebujących. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do grobu złożone przez Róże Różańcowe.
  • W piątek z racji oktawy nie ma postu.
  • Dziękujemy serdecznie za modlitwy i ofiary składane osobiście, jak też wpłaty na konto parafialne. W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca.
  • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego.
  • Parafia i Księża składają serdeczne podziękowania za przekazane życzenia świąteczne od instytucji, szkół  i od osób prywatnych.
  • Czytajmy prasę katolicką.