Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 01.04.2024

  • Składamy serdeczne życzenia dla wszystkich naszych parafian z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziś Msze św. jak w niedzielę. Dziś naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  • O godz. 17:45 Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego będzie na Mszy św. wieczornej przez cały tydzień.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w przeżywaniu Liturgii Wielkiego Tygodnia i tym, którzy angażowali się w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy: panu Ryszardowi, panu Zbigniewowi, państwu Klęp – za aranżację i wykonanie ciemnicy i grobu Pańskiego. Pani Marcie za ozdobienie kwiatami ciemnicy, grobu i ołtarza. Podziękowanie za pomoc w rozprowadzaniu paczek członkom naszej parafialnej Caritas. Członkom Żywych Róż dziękujemy za rozprowadzanie baranków. Dziękujemy również scholii, wszystkim wspólnotom, służbie liturgicznej, Panom Organistom i Panom Zakrystianom. Bóg zapłać za złożone ofiary i dary w Wielką Sobotę dla potrzebujących. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do grobu, złożone przez Róże Różańcowe. 
  • W piątek, z racji oktawy, nie ma postu.
  • W sobotę o 8:00 dodatkowa Msza św. w intencji Róż Różańcowych, a po mszy św. zmiana tajemnic. 
  • Dziękujemy serdecznie za modlitwy i ofiary składane osobiście, jak też wpłaty na konto parafialne.
  • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego.
  • Parafia i Księża składają serdeczne podziękowania za przekazane życzenia świąteczne od instytucji, szkół i osób prywatnych.
  • Za tydzień kwesta przed kościołem będzie prowadzona przez S. Albertynki, zajmujące się pomocą dla biednych i bezdomnych.
  • Czytajmy prasę katolicką.