Liturgia Słowa

Ewangelia (J 15, 1-8)

Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023

  • W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek NMP Matki Kościoła.  Msze św. będą o : 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30.  Nabożeństwo majowe po mszy św. wieczornej.
  • W środę  Święto Nawiedzenia NMP.  W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i pierwsze Nabożeństwo czerwcowe. Nabożeństwa czerwcowe będą w niedziele o 17.00, a w tygodniu po mszy św. wieczornej.
  • W I piątek spowiedź 6.30 – 7.30, oraz 16.00 – 18.00. Dodatkowa msza św. dla dzieci o 16.30. W tym dniu od 9.00 odwiedzimy chorych z os. Spółdzielczego.
  •  W I sobotę zmiana tajemnic różańca po mszy św. z godz. 8.00. Od 9.00 odwiedziny chorych. Prosimy zgłosić chorych w kancelarii lub zakrystii. W pierwszy piątek i sobotę kancelaria jest nieczynna.
  • Dnia 08.06. przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja odbędzie się wokół os. Uroczego. Szczegóły w przyszła niedzielę. Zapraszamy chętnych do przygotowania ołtarzy z poszczególnych osiedli na spotkanie w najbliższa środę po Nowennie w kościele. Ołtarze będą w tych samych miejscach. Ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało można składać w przedsionku kościoła.
  • W przyszłą niedzielę na mszy św. o 11.30 ks. Proboszcz i ks. Zbigniew odprawią mszę św. dziękczynną za 40 i 25 lat posługi kapłańskiej. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie prowadzi Wspólnota Nowe serce.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  •  Dziś kwesta przed kościołem na Hospicjum domowe dla dzieci Alma spei .