Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023

  • W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek NMP Matki Kościoła.  Msze św. będą o : 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30.  Nabożeństwo majowe po mszy św. wieczornej.
  • W środę  Święto Nawiedzenia NMP.  W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i pierwsze Nabożeństwo czerwcowe. Nabożeństwa czerwcowe będą w niedziele o 17.00, a w tygodniu po mszy św. wieczornej.
  • W I piątek spowiedź 6.30 – 7.30, oraz 16.00 – 18.00. Dodatkowa msza św. dla dzieci o 16.30. W tym dniu od 9.00 odwiedzimy chorych z os. Spółdzielczego.
  •  W I sobotę zmiana tajemnic różańca po mszy św. z godz. 8.00. Od 9.00 odwiedziny chorych. Prosimy zgłosić chorych w kancelarii lub zakrystii. W pierwszy piątek i sobotę kancelaria jest nieczynna.
  • Dnia 08.06. przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja odbędzie się wokół os. Uroczego. Szczegóły w przyszła niedzielę. Zapraszamy chętnych do przygotowania ołtarzy z poszczególnych osiedli na spotkanie w najbliższa środę po Nowennie w kościele. Ołtarze będą w tych samych miejscach. Ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało można składać w przedsionku kościoła.
  • W przyszłą niedzielę na mszy św. o 11.30 ks. Proboszcz i ks. Zbigniew odprawią mszę św. dziękczynną za 40 i 25 lat posługi kapłańskiej. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie prowadzi Wspólnota Nowe serce.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  •  Dziś kwesta przed kościołem na Hospicjum domowe dla dzieci Alma spei .