Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 12, 1-8)

Syn Człowieczy jest Panem szabatu

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Pewnego razu Jezus przechodził w szabat pośród zbóż. Uczniowie Jego, odczuwając głód, zaczęli zrywać kłosy i jeść ziarna.

Gdy to ujrzeli faryzeusze, rzekli Mu: «Oto twoi uczniowie czynią to, czego nie wolno czynić w szabat».

A On im odpowiedział: «Czy nie czytaliście, co uczynił Dawid, gdy poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego i jadł chleby pokładne, których nie było wolno jeść ani jemu, ani jego towarzyszom, lecz tylko kapłanom?

Albo nie czytaliście w Prawie, że w dzień szabatu kapłani naruszają w świątyni spoczynek szabatu, a są bez winy? Oto powiadam wam: Tu jest coś większego niż świątynia.

Gdybyście zrozumieli, co znaczy: „Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary”, nie potępialibyście niewinnych. Albowiem Syn Człowieczy jest Panem szabatu».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024

  • W tym tygodniu w liturgii: W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni: 6.30, 7.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.
  • Ze względu na pogrzeb, we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Przepraszamy.
  • W środę o 19.00 Krąg biblijny.
  • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • Dnia 30.05. przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja odbędzie się wokół os. Uroczego. Szczegóły w przyszłą niedzielę. Zapraszamy chętnych do przygotowania ołtarzy z poszczególnych osiedli na spotkanie w najbliższą środę po Nowennie w kościele. Ołtarze będą w tych samych miejscach. Ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało można składać w przedsionku kościoła.
  • W sobotę, 25 maja 2024r., wyruszy jednodniowa, XVII Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Zapisy na pielgrzymkę są w punkcie informacji w Sanktuarium w Łagiewnikach, w parafii MB Królowej Polski na Nowym Ruczaju lub w Arce Pana w Nowej Hucie. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach.
  • Bóg zapłać na dzisiejsze ofiary z racji III niedzieli miesiąca. Niech Bóg obdarzy wszystkich swoim błogosławieństwem.
  • Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie na os. Spółdzielczym 6 zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły w piątek, 24.05, w godzinach 9.00-14.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich, a szczególnie uczniów klas ósmych.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • Naszą wspólnotę opuścili w tym tygodniu: śp. +Józefa Grochot i +Genowefa Bucka. Wieczny odpoczynek…