Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 2, 41-52)

Powinienem być w tym, co należy do mego Ojca

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jeruzalem na Święto Paschy. Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został młody Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. Przypuszczając, że jest wśród pątników, uszli dzień drogi i szukali Go między krewnymi i znajomymi. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jeruzalem, szukając Go.

Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami.

Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: «Synu, czemu nam to uczyniłeś? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie».

Lecz On im odpowiedział: «Czemu Mnie szukaliście? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?» Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział.

Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te sprawy w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024

  • W tym tygodniu w liturgii: W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni: 6.30, 7.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.
  • Ze względu na pogrzeb, we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Przepraszamy.
  • W środę o 19.00 Krąg biblijny.
  • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • Dnia 30.05. przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja odbędzie się wokół os. Uroczego. Szczegóły w przyszłą niedzielę. Zapraszamy chętnych do przygotowania ołtarzy z poszczególnych osiedli na spotkanie w najbliższą środę po Nowennie w kościele. Ołtarze będą w tych samych miejscach. Ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało można składać w przedsionku kościoła.
  • W sobotę, 25 maja 2024r., wyruszy jednodniowa, XVII Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Zapisy na pielgrzymkę są w punkcie informacji w Sanktuarium w Łagiewnikach, w parafii MB Królowej Polski na Nowym Ruczaju lub w Arce Pana w Nowej Hucie. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach.
  • Bóg zapłać na dzisiejsze ofiary z racji III niedzieli miesiąca. Niech Bóg obdarzy wszystkich swoim błogosławieństwem.
  • Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie na os. Spółdzielczym 6 zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły w piątek, 24.05, w godzinach 9.00-14.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich, a szczególnie uczniów klas ósmych.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • Naszą wspólnotę opuścili w tym tygodniu: śp. +Józefa Grochot i +Genowefa Bucka. Wieczny odpoczynek…