Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 11, 27-33)

Skąd pochodzi władza Jezusa

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wraz z uczniami przyszedł znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i zapytali Go: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żebyś to czynił?»

Jezus im odpowiedział: «Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba, czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi».

Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: „Z nieba”, to nam zarzuci: „Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?” Powiemy: „Od ludzi”». Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy rzeczywiście uważali Jana za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: «Nie wiemy».

Jezus im rzekł: «Zatem i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.2022

  • Dzisiaj zamiast kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o : 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. Kancelaria w poniedziałek jest nieczynna. W środę św. Jadwigi , królowej. O 19.00 Krąg biblijny. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. w sobotę św. Barnaby, apostoła.
  • Dnia 16.06. przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja odbędzie się wokół os. Uroczego – jak było przed pandemią. Szczegóły w przyszła niedzielę. Zapraszam gorąco chętnych do przygotowania ołtarzy. Spotkanie w najbliższa środę po Nowennie w kościele. Ołtarze będą w tych samych miejscach. Ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało można składać w przedsionku kościoła.
  • Informujemy, iż zebrano 6143 PLN na Hospicjum św. Łazarza. Serdeczne podziękowania dla naszych parafian za ofiarność składa Hospicjum. Bóg zapłać!
  • Czytajmy prasę katolicką.