Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 9, 18-26)

Uzdrowienie kobiety i wskrzeszenie córki Jaira

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.

Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa».

Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa.

Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.2022

  • Dzisiaj zamiast kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o : 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. Kancelaria w poniedziałek jest nieczynna. W środę św. Jadwigi , królowej. O 19.00 Krąg biblijny. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. w sobotę św. Barnaby, apostoła.
  • Dnia 16.06. przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja odbędzie się wokół os. Uroczego – jak było przed pandemią. Szczegóły w przyszła niedzielę. Zapraszam gorąco chętnych do przygotowania ołtarzy. Spotkanie w najbliższa środę po Nowennie w kościele. Ołtarze będą w tych samych miejscach. Ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało można składać w przedsionku kościoła.
  • Informujemy, iż zebrano 6143 PLN na Hospicjum św. Łazarza. Serdeczne podziękowania dla naszych parafian za ofiarność składa Hospicjum. Bóg zapłać!
  • Czytajmy prasę katolicką.