Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 43-48)

Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.2022

  • Dzisiaj zamiast kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o : 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. Kancelaria w poniedziałek jest nieczynna. W środę św. Jadwigi , królowej. O 19.00 Krąg biblijny. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. w sobotę św. Barnaby, apostoła.
  • Dnia 16.06. przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja odbędzie się wokół os. Uroczego – jak było przed pandemią. Szczegóły w przyszła niedzielę. Zapraszam gorąco chętnych do przygotowania ołtarzy. Spotkanie w najbliższa środę po Nowennie w kościele. Ołtarze będą w tych samych miejscach. Ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało można składać w przedsionku kościoła.
  • Informujemy, iż zebrano 6143 PLN na Hospicjum św. Łazarza. Serdeczne podziękowania dla naszych parafian za ofiarność składa Hospicjum. Bóg zapłać!
  • Czytajmy prasę katolicką.