Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 8, 4-15)

Przypowieść o siewcy

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy zebrał się wielki tłum i z poszczególnych miast przychodzili do Jezusa, opowiedział im przypowieść: «Siewca wyszedł siać swoje ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki podniebne wydziobały je. Inne padło na skałę i gdy wzeszło, uschło, bo nie miało wilgoci. Inne znowu padło między ciernie, a ciernie razem z nim wyrosły i zagłuszyły je. Inne w końcu padło na ziemię żyzną i gdy wzrosło, wydało plon stokrotny».

To mówiąc, wołał: «Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!»

Pytali Go więc Jego uczniowie, co oznacza ta przypowieść. On rzekł: «Wam dano poznać wprost tajemnice królestwa Bożego, innym zaś w przypowieściach, „aby patrząc, nie widzieli, i słuchając, nie rozumieli”.

Takie jest znaczenie przypowieści: Ziarnem jest słowo Boże. Tymi zaś na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni. Na skałę pada u tych, którzy gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a w chwili pokusy odstępują. To, które padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą, a zagłuszeni przez troski, bogactwa i rozkosze życia, nie wydają owocu.

Wreszcie ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc dzięki wytrwałości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.2022

  • Dzisiaj zamiast kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o : 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. Kancelaria w poniedziałek jest nieczynna. W środę św. Jadwigi , królowej. O 19.00 Krąg biblijny. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. w sobotę św. Barnaby, apostoła.
  • Dnia 16.06. przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja odbędzie się wokół os. Uroczego – jak było przed pandemią. Szczegóły w przyszła niedzielę. Zapraszam gorąco chętnych do przygotowania ołtarzy. Spotkanie w najbliższa środę po Nowennie w kościele. Ołtarze będą w tych samych miejscach. Ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało można składać w przedsionku kościoła.
  • Informujemy, iż zebrano 6143 PLN na Hospicjum św. Łazarza. Serdeczne podziękowania dla naszych parafian za ofiarność składa Hospicjum. Bóg zapłać!
  • Czytajmy prasę katolicką.