Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 1-15)

Rozmnożenie chleba

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego, czyli Tyberiadzkiego. Szedł za Nim wielki tłum, bo oglądano znaki, jakie czynił dla tych, którzy chorowali.

Jezus wszedł na wzgórze i usiadł tam ze swoimi uczniami. A zbliżało się święto żydowskie, Pascha.

Kiedy więc Jezus podniósł oczy i ujrzał, że liczne tłumy schodzą się do Niego, rzekł do Filipa: «Gdzie kupimy chleba, aby oni się najedli?» A mówił to, wystawiając go na próbę. Wiedział bowiem, co ma czynić.

Odpowiedział Mu Filip: «Za dwieście denarów nie wystarczy chleba, aby każdy z nich mógł choć trochę otrzymać».

Jeden z Jego uczniów, Andrzej, brat Szymona Piotra, rzekł do Niego: «Jest tu jeden chłopiec, który ma pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby, lecz cóż to jest dla tak wielu?»

Jezus zaś rzekł: «Każcie ludziom usiąść». A w miejscu tym było wiele trawy. Usiedli więc mężczyźni, a liczba ich dochodziła do pięciu tysięcy.

Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił i z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał. A gdy się nasycili, rzekł do uczniów: «Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło». Zebrali więc i ułomkami z pięciu chlebów jęczmiennych, pozostałymi po spożywających, napełnili dwanaście koszów.

A kiedy ludzie spostrzegli, jaki znak uczynił Jezus, mówili: «Ten prawdziwie jest prorokiem, który ma przyjść na świat». Gdy więc Jezus poznał, że mieli przyjść i porwać Go, aby Go obwołać królem, sam usunął się znów na górę.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 31.12.2017

1. Niech Święta Rodzina uprosi dla nas wszystkich potrzebne łaski na każdy dzień nowego roku. Po Mszach św. błogosławieństwo dzieci. O godz. 1300 Msza św. dla jubilatów
z uroczystym błogosławieństwem.

2. Dzisiaj także ostatni dzień roku 2017. O godz. 1730 – uroczyste Nieszpory. O godz. 1800 Msza św. z kazaniem na zakończenie roku.

3. Dziękujemy ks. Jackowi Krzemieniowi ze wspólnoty Chleb Życia za Słowo Boże
i świadectwo. Przed kościołem zbiórka do puszek na wspólnotę s. Chmielewskiej. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

4. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w każdą niedzielę.

5. Wtorek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

6. Środa – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. O godz. 1800 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O godz. 1900 Krąg Biblijny.

7. I Czwartek – O godz. 1700 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

8. I Piątek – spowiedź św. 630 – 730 i 1600 – 1800. Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 1800. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

9. Sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w każdą niedzielę. W czasie każdej Mszy św. poświecenie kredy i kadzidła.

10. Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego.

11. Zmarł śp. Tadeusz Gibas, ojciec ks. Jerzego Gibasa, byłego wikariusza naszej parafii. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 1 stycznia 2018 r. o godz. 1400 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Śleszowicach.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

13. Porządek kolędy w tym tygodniu:

Wtorek 2.01.2018 r.
os. Spółdzielcze 7 (kl. I – VI; m. 1-72),
os. Teatralne 20, 25

Środa 3.01.2018 r.
os. Spółdzielcze 7 (kl. VII; m. 73-84),
os. Spółdzielcze 8,
os. Teatralne 21, 22, 26

Czwartek 4.01.2018 r.
os. Spółdzielcze 1,
os. Teatralne 18, 27, 28

Piątek 5.01.2018 r.
os. Spółdzielcze 2,
os. Teatralne 6, 11, 29, 30.