Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ –24.03.2024

 • Wczoraj 59 młodych ludzi przyjęło bierzmowanie w naszej parafii z rąk bp Roberta Chrząszcza. Dziś odczytujemy Mękę Pańską i święcimy palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 11.30. O 17.00 Gorzkie żale.
 • Nowohucka Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 19.00 od Kościoła Księży Pallotynów do Mogiły.
 • Spowiedź św.: poniedziałek i wtorek: 6.30 – 7.30 oraz 17.00 – 18.00, środa : 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. W środę o 19.00 Krąg biblijny.
 • Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu jest tylko Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22.00.
 • Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa Chrystusa za zbawienie świata. Od godz. 7.00 można adorować Pana Jezusa w ciemnicy. Zapraszamy Róże Różańcowe od 8.00 do 11.00. Caritas, Straż Honorową NSPJ, Wspólnotę Duchowej Adopcji i Apostolstwo Dobrej Śmierci: od 11.00 do 13.00. Od 13.00 do 14.00 zapraszamy młodzież i dzieci. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Jest to początek Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po Liturgii Gorzkie żale. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00. Od 20.00 zapraszamy do modlitwy Wspólnoty Nowe Serce, Mocni w Jezusie i Krąg biblijny.
 • Wielka Sobota – Adoracja od godz. 7.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00, co 30 minut, do godz. 15.00 i o godz. 17.00. O godz. 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Przynieśmy świece, aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Na zakończenie procesja wokół kościoła. Dary złożone w tym dniu w czasie święcenia pokarmów będą przekazane potrzebującym z naszej parafii.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – msze święte jak w każdą niedzielę.
 • W Poniedziałek Wielkanocny – msze św. jak w niedziele.
 • Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego kancelaria będzie nieczynna.
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła: na tacę, w przedsionku, do puszek czy wpłacane na konto parafialne. Polecamy wszystkich ofiarodawców opiece Matki Bożej na Mszy św.
  i Nowennie w środę wieczorem.