Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 11, 20-24)

Jezus gromi oporne miasta

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły.

«Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam.

A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, przetrwałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 07.01.2024

  • Dziś kończy się okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły.
  • Dziś po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Modlitwę poprowadzi Wspólnota Nowe Serce.
  • Małopolskie Hospicjum dla Dzieci składa darczyńcom serdeczne podziękowania za prezenty świąteczne na rzecz Hospicjum w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Inicjatorem akcji byli „Rycerze Kolumba”. Bóg zapłać! 
  • Za tydzień w niedzielę, 14.01. o godz. 17.00, zapraszamy na  Koncert i wspólne kolędowanie z chórem Vox Populi pod dyrekcją p. Rafała Marchewczyka.
  • Składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i św. Józefa p. Józefowi Ryszardowi Zającowi, który przez wiele lat pełnił posługę zakrystiana w naszej parafii. Parafia jest wdzięczna za pracę, przykład wiary i poświęcenia służbie Bożej. Pan Ryszard odchodzi na zasłużoną emeryturę. Mamy nadzieję, że nie zapomni o naszej parafii, której oddał tyle serca. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • Przypominamy, iż udajemy się z wizytą duszpasterską do tych parafian, którzy w ubiegłym roku zaprosili księdza do swoich domów. Porządek kolędy znajduje się na stronie internetowej w zakładce „Wizyta duszpasterska 2023/2024” i w gablocie przed kościołem.