Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024

  • Zapraszamy dziś na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W dni powszednie jest cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00.
  • W środę zapraszamy na kolejny Krąg biblijny o 19.00.
  • W piątek Droga krzyżowa o godz. 17.15 i o godz. 19.00 dla młodych. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
  • Za tydzień rozpoczną się Rekolekcje parafialne. W sobotę nauka wstępna o godz. 18.00. Rekolekcje będą trwały do środy, 20 marca. Rozważania poprowadzi ks. Zbigniew Pałys, saletyn. Program rekolekcji będzie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla księdza Rekolekcjonisty i owocne przeżycie tych rekolekcji dla całej naszej parafii.
  • Za tydzień składka z racji III niedzieli miesiąca na cele inwestycyjne w parafii. Ofiary będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z audytem sieci elektrycznej w naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie ofiarami na tacę, jak i wpłatami na konto parafialne. Ogłoszenia parafialne i numer konta są umieszczone na stronie internetowej parafii: sercepanajezusa.pl.
  • Można wesprzeć działalność charytatywną parafii przez zakup baranka wielkanocnego.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • W tym tygodniu naszą wspólnotę opuścili: śp. + Genowefa Mandżur, +Genowefa Gudowska, +Jan Graboś. Wieczny odpoczynek…