Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 9, 57-62)

Naśladowanie Chrystusa wymaga wyrzeczenia

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy Jezus z uczniami szedł drogą, ktoś powiedział do Niego: «Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz».

Jezus mu odpowiedział: «Lisy mają nory i ptaki podniebne – gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł położyć».

Do innego rzekł: «Pójdź za Mną». Ten zaś odpowiedział: «Panie, pozwól mi najpierw pójść pogrzebać mojego ojca». Odparł mu: «Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże».

Jeszcze inny rzekł: «Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu». Jezus mu odpowiedział: «Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA  /30.04.2023/

  • Przez cały tydzień modlimy się szczególnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczęła się Nowenna przed Uroczystością św. Stanisława Bp i męczennika.
  • Dziś zapraszamy na I Nabożeństwo majowe o godz. 17.00. Nabożeństwa majowe będą w niedziele o 17.00, a tygodniu po mszy św. wieczornej z godz. 18.00.
  • W poniedziałek czcimy św. Józefa robotnika. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 18.00 i 19.30.  Odnowimy Śluby Jasnogórskie. W Arce odpust MB Królowej Polski. Nabożeństwo majowe o godz. 17.00.
  • W czwartek czcimy św. Floriana, patrona hutników i strażaków. W piątek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka. W sobotę św. Apostołów Filipa i Jakuba. Kancelaria będzie nieczynna w poniedziałek, środę, piątek i sobotę.
  • W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Od 9.00 wizyta u chorych z os. Spółdzielczego. Dodatkowa msza św. dla dzieci o 16.30.
  • W I sobotę o 8.00 msza św. i zmiana tajemnic różańca św. Udajemy się do chorych. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
  • W przyszłą niedzielę Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.