Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 26, 36-42)

Smutna jest dusza moja aż do śmierci

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus z uczniami przyszedł do posiadłości zwanej Getsemani i rzekł do nich: «Usiądźcie tu, Ja tymczasem odejdę i tam się pomodlę». Wziąwszy z sobą Piotra i dwóch synów Zebedeusza, począł się smucić i odczuwać trwogę. Wtedy rzekł do nich: «Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną».

I odszedłszy nieco do przodu, padł na twarz i modlił się tymi słowami: «Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich. Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty niech się stanie!»

Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak oto nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe».

Powtórnie odszedł i tak się modlił: «Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!»

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA  /30.04.2023/

  • Przez cały tydzień modlimy się szczególnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczęła się Nowenna przed Uroczystością św. Stanisława Bp i męczennika.
  • Dziś zapraszamy na I Nabożeństwo majowe o godz. 17.00. Nabożeństwa majowe będą w niedziele o 17.00, a tygodniu po mszy św. wieczornej z godz. 18.00.
  • W poniedziałek czcimy św. Józefa robotnika. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 18.00 i 19.30.  Odnowimy Śluby Jasnogórskie. W Arce odpust MB Królowej Polski. Nabożeństwo majowe o godz. 17.00.
  • W czwartek czcimy św. Floriana, patrona hutników i strażaków. W piątek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka. W sobotę św. Apostołów Filipa i Jakuba. Kancelaria będzie nieczynna w poniedziałek, środę, piątek i sobotę.
  • W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Od 9.00 wizyta u chorych z os. Spółdzielczego. Dodatkowa msza św. dla dzieci o 16.30.
  • W I sobotę o 8.00 msza św. i zmiana tajemnic różańca św. Udajemy się do chorych. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
  • W przyszłą niedzielę Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.