Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA  /30.04.2023/

  • Przez cały tydzień modlimy się szczególnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczęła się Nowenna przed Uroczystością św. Stanisława Bp i męczennika.
  • Dziś zapraszamy na I Nabożeństwo majowe o godz. 17.00. Nabożeństwa majowe będą w niedziele o 17.00, a tygodniu po mszy św. wieczornej z godz. 18.00.
  • W poniedziałek czcimy św. Józefa robotnika. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 18.00 i 19.30.  Odnowimy Śluby Jasnogórskie. W Arce odpust MB Królowej Polski. Nabożeństwo majowe o godz. 17.00.
  • W czwartek czcimy św. Floriana, patrona hutników i strażaków. W piątek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka. W sobotę św. Apostołów Filipa i Jakuba. Kancelaria będzie nieczynna w poniedziałek, środę, piątek i sobotę.
  • W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Od 9.00 wizyta u chorych z os. Spółdzielczego. Dodatkowa msza św. dla dzieci o 16.30.
  • W I sobotę o 8.00 msza św. i zmiana tajemnic różańca św. Udajemy się do chorych. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
  • W przyszłą niedzielę Uwielbienie Pana Jezusa po mszy św. z godz. 19.30.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.