Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 10, 17-27)

Należy wszystko porzucić, aby iść za Jezusem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2024

  • Dziś i przez cały tydzień modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  • We wtorek Uroczystość św. Wojciech, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  • W środę o 19.00 Krąg biblijny. Także o 19.00 spotkanie „grupy parafialnej” przed I Komunią świętą.
  • W czwartek święto św. Marka, ewangelisty.
  • W sobotę przypada 64. rocznica Obrony Krzyża w Nowej Hucie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji żyjących i zmarłych Obrońców Krzyża.
  • Zapraszamy na cichą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tygodniu od 17.00.
  • Bóg zapłać za ofiary składane dziś z racji III niedzieli miesiąca. Trwają prace renowacyjne przy naszym kościele. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na tacę lub wpłacane na konto parafialne. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobroczyńcom wspierającym modlitwą i ofiarą funkcjonowanie naszej parafii. W każdej Nowennie do MB Nieustającej Pomocy modlimy się w ich intencji.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • Naszą wspólnotę opuścili: śp. +Łukasz Wojtaszek, +Leszek Kowalczyk. Wieczny odpoczynek…