Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 14, 22-25)

To jest Ciało moje. To jest moja Krew

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, Jezus, gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023

· Zapraszamy dziś na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15 i 19.00. W dni powszednie jest cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie od 17.00.

· Msza św., katecheza dla dorosłych i nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o 18.00. O 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny.

· Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 8.00.

· Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień 3 niedziela miesiąca. Ofiary będą przeznaczone na utrzymanie kościoła.

· Z okazji imienin składamy serdeczne życzenia ks. Zbigniewowi Szkółce: błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i zdrowia w pracy kapłańskiej w naszej parafii.

· Czytajmy prasę katolicką. Ks. Abp. Stanisław Gądecki przewodniczący KEP zachęca do korzystania z portalu i wspierania Fundacji Opoka.