Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 10, 17-27)

Należy wszystko porzucić, aby iść za Jezusem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024

  • Dziś w naszych kościołach przeżywamy 8. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Rozpoczyna się 16. Tydzień Biblijny. Każdy, z przygotowanych koszyczków przy relikwiach, może zabrać karteczkę z zaznaczonymi wersami Dziejów Apostolskich. Po powrocie do domu otwórzmy Pismo Święte i niech każdy odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie. Niech to będzie Słowo Życia i drogowskaz – do następnej Niedzieli biblijnej.
  • W środę o 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Spotkanie „grupy parafialnej” przed I Komunią świętą o 19.00.
  • Trwają zapisy dla klas VII przed bierzmowaniem. W piątek pierwsze spotkanie o 19.00.
  • Zapraszamy na cichą Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tygodniu od 17.00. Bardzo prosimy o włączenie się do modlitwy Kościoła w intencji pokoju na świecie, za naszą Ojczyznę i obrony życia nienarodzonych.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • Naszą wspólnotę opuścili w tym tygodniu śp. +Tadeusz Owczarz, Władysław Horecki. Wieczny odpoczynek…