Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024

  • Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu.
  • W środę Krąg biblijny o 19.00. Również o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią św. z grupy parafialnej.   
  • W I piątek spowiedź: 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.30. O 16.30 dodatkowa msza św. dla dzieci. Droga Krzyżowa o 17.15 i 19.00 dla młodych. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Drogę krzyżową o 19.00. Po Drodze krzyżowej krótkie spotkanie.
  • Do chorych udajemy się w I piątek od 9.00 na os. Spółdzielcze, a w I sobotę na pozostałe osiedla. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  • W I sobotę dodatkowa msza św. o godz. 8.00 w intencji Wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP i w intencji Róż Różańcowych. Po mszy św. zmiana tajemnic różańca. Różaniec w intencji Ojczyzny w I sobotę o 17.30. W I piątek i I sobotę kancelaria jest nieczynna.
  • Informujemy, że rekolekcje parafialne odbędą się w dniach od 17.03 do 20.03, czyli od 5 niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi ks. Zbigniew Pałys – saletyn. Módlmy się w intencji owocnych rekolekcji.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • Naszą wspólnotę opuściła śp. +Rozalia Szczur. Wieczny odpoczynek…