Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 9, 18-26)

Uzdrowienie kobiety i wskrzeszenie córki Jaira

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.

Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa».

Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa.

Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022

· Dzisiejsze Święto Bożego Miłosierdzia – to czas łaski i Bożego przebaczenia. O godz. 17.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odnowimy Zawierzenie Świata Bożemu Miłosierdziu.

· Wspólnota modlitewna NOWE SERCE, działająca przy naszej parafii, zaprasza wszystkich chętnych na Rekolekcje Odnowy Wiary, które rozpoczną się od niedzieli Bożego Miłosierdzia o godz. 18.30. Członkowie wspólnoty będą głosić katechezy o Bożej Miłości, o odkupieniu w Jezusie, o doświadczeniu grzeszności i Miłosierdziu Bożym, o mocy Bożego Słowa. Spotkania będą się odbywać w kolejne niedziele o godz. 18.30 w salce na plebani po której zapraszamy na mszę świętą o 19.30.

· W tym tygodniu w liturgii czcimy: W poniedziałek św. Marka. We wtorek św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. W piątek św. Katarzynę ze Sjeny, patronkę Europy.

· W tygodniu jest cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

· W środę 27 kwietnia przypada 62 rocznica Obrony Krzyża Nowohuckiego. O godz.18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Na mszy św. będziemy modlić się w intencji Obrońców Krzyża – tych żyjących i zmarłych. Będziemy dziękować za ich świadectwo umiłowania Boga, Ojczyzny, prawdy i wolności. Będziemy prosić, aby słowa „BÓG, HONOR I OJCZYZNA” nie zostały zapomniane w naszym i przyszłych pokoleniach Polaków.

· O 19.00 kolejny Krąg biblijny.

· W przyszłą niedzielę na mszę św. o 13.00 zapraszamy wszystkich, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego oraz młode małżeństwa. Po Mszy św. i adoracji, krótkie spotkanie w kościele.

· Czytajmy prasę katolicka.