Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022

· Dzisiejsze Święto Bożego Miłosierdzia – to czas łaski i Bożego przebaczenia. O godz. 17.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odnowimy Zawierzenie Świata Bożemu Miłosierdziu.

· Wspólnota modlitewna NOWE SERCE, działająca przy naszej parafii, zaprasza wszystkich chętnych na Rekolekcje Odnowy Wiary, które rozpoczną się od niedzieli Bożego Miłosierdzia o godz. 18.30. Członkowie wspólnoty będą głosić katechezy o Bożej Miłości, o odkupieniu w Jezusie, o doświadczeniu grzeszności i Miłosierdziu Bożym, o mocy Bożego Słowa. Spotkania będą się odbywać w kolejne niedziele o godz. 18.30 w salce na plebani po której zapraszamy na mszę świętą o 19.30.

· W tym tygodniu w liturgii czcimy: W poniedziałek św. Marka. We wtorek św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. W piątek św. Katarzynę ze Sjeny, patronkę Europy.

· W tygodniu jest cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

· W środę 27 kwietnia przypada 62 rocznica Obrony Krzyża Nowohuckiego. O godz.18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Na mszy św. będziemy modlić się w intencji Obrońców Krzyża – tych żyjących i zmarłych. Będziemy dziękować za ich świadectwo umiłowania Boga, Ojczyzny, prawdy i wolności. Będziemy prosić, aby słowa „BÓG, HONOR I OJCZYZNA” nie zostały zapomniane w naszym i przyszłych pokoleniach Polaków.

· O 19.00 kolejny Krąg biblijny.

· W przyszłą niedzielę na mszę św. o 13.00 zapraszamy wszystkich, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego oraz młode małżeństwa. Po Mszy św. i adoracji, krótkie spotkanie w kościele.

· Czytajmy prasę katolicka.