Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 14, 22-25)

To jest Ciało moje. To jest moja Krew

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, Jezus, gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16.04.2023

  • Dzisiejsze Święto Bożego Miłosierdzia – to czas łaski i Bożego przebaczenia. Łączmy się z pielgrzymami do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. O godz. 17.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Odmówimy Koronkę  i  odnowimy Zawierzenie Świata Bożemu Miłosierdziu.
  • Dziś III niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby gospodarcze parafii. W każda środę na Nowennie do MB Nieustającej Pomocy prosimy o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla dobroczyńców wspierających nasza parafię. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne.
  • W tygodniu jest cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.  
  • W środę o godz.18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W piątek wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła. O 18.00 msza św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele, a po mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Akcja krwiodawstwa i możliwość bezpłatnego badania wzroku, słuchu i pomiar ciśnienia i cukru odbędzie się w piątek od godz. 10 do 15.00 w Szkole Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych nr 3 im. H. Chrzanowskiej w Krakowie na os. Teatralne 4a (koło ronda na ul. Kocmyrzowskiej).
  • W sobotę 22 kwietnia o 14.00 będzie uroczyste otwarcie „Skweru im. Jerzego Ridana” na ul. Ludźmierskiej. Pan śp. +Jerzy Ridan był znanym dokumentalistą i reżyserem filmowym. Wiele wniósł troski i wysiłków, by upamiętnić wydarzenia Obrony Krzyża w Nowej Hucie z kwietnia 1960. Serdecznie zapraszamy.
  • Czytajmy prasę katolicką.