Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 10, 17-27)

Należy wszystko porzucić, aby iść za Jezusem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024

  • Dzisiejsze Święto Bożego Miłosierdzia – to czas łaski i Bożego przebaczenia. O godz. 17.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Odmówimy Koronkę i odnowimy Zawierzenie Świata Bożemu Miłosierdziu.
  • Dziś zamiast kazania Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  • W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. O godz. 18.00 na Mszy św. można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zapraszamy.
  • W tygodniu jest cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. 
  • W środę o godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 Krąg biblijny. Także o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które przystąpią do I Komunii św. z grupy parafialnej.
  • Rozpoczynamy zapisy dla kandydatów do bierzmowania dla kl. VII z naszej parafii. Zapisy w kancelarii. Pierwsze spotkanie w przyszły piątek o godz. 19.00 w kościele.
  • W piątek i sobotę w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Zaproszeni są: narzeczeni, małżeństwa, wdowy i wdowcy, małżeństwa przeżywające trudności oraz modlące się o dar potomstwa.
  • Dziś kwesta przed kościołem na fundację zajmującą się osobami bezdomnymi, prowadzona przez Siostry Albertynki. Bóg zapłać za wsparcie.
  • Czytajmy prasę katolicką.