Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 9, 57-62)

Naśladowanie Chrystusa wymaga wyrzeczenia

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy Jezus z uczniami szedł drogą, ktoś powiedział do Niego: «Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz».

Jezus mu odpowiedział: «Lisy mają nory i ptaki podniebne – gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł położyć».

Do innego rzekł: «Pójdź za Mną». Ten zaś odpowiedział: «Panie, pozwól mi najpierw pójść pogrzebać mojego ojca». Odparł mu: «Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże».

Jeszcze inny rzekł: «Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu». Jezus mu odpowiedział: «Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023

  • Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na Sanktuarium Św. Jana Pawła II.
  • W środę Krąg biblijny o 19.00. Również o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią św. z grupy parafialnej.
  • W I piątek spowiedź 6.30 – 7.30. oraz  16.00 – 18.30. O 16.30 msza św. dla dzieci. Droga Krzyżowa o 17.15 i 19.00 dla młodych. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15  lub 19.00.
  • Do chorych udajemy się w I piątek od 9.00 na os. Spółdzielcze, a w I sobotę na pozostałe osiedla. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. z godz. 8.00. Różaniec w intencji Ojczyzny w I sobotę o 17.30. W I piątek i sobotę kancelaria jest nieczynna.
  • Szkoła Branżowa i Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Nowej Hucie na os. Sportowym 28 zaprasza na Dni Otwarte w dniach 4 marca i 1 kwietnia. Szkoła kształci dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Parafia MB Królowej Polski i Rycerze Kolumba organizują Męski Różaniec w Nowej Hucie. Pierwszy Męski Różaniec odbędzie się 5 marca za tydzień. Msza św. o godz. 12.30 w Arce Pana. Po mszy św. wyruszy męska procesja różańcowa pod Krzyż Nowohucki na os. Teatralnym. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wspólnej modlitwy.
  • Czytajmy prasę katolicką.