Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023

  • Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na Sanktuarium Św. Jana Pawła II.
  • W środę Krąg biblijny o 19.00. Również o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią św. z grupy parafialnej.
  • W I piątek spowiedź 6.30 – 7.30. oraz  16.00 – 18.30. O 16.30 msza św. dla dzieci. Droga Krzyżowa o 17.15 i 19.00 dla młodych. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15  lub 19.00.
  • Do chorych udajemy się w I piątek od 9.00 na os. Spółdzielcze, a w I sobotę na pozostałe osiedla. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. z godz. 8.00. Różaniec w intencji Ojczyzny w I sobotę o 17.30. W I piątek i sobotę kancelaria jest nieczynna.
  • Szkoła Branżowa i Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Nowej Hucie na os. Sportowym 28 zaprasza na Dni Otwarte w dniach 4 marca i 1 kwietnia. Szkoła kształci dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Parafia MB Królowej Polski i Rycerze Kolumba organizują Męski Różaniec w Nowej Hucie. Pierwszy Męski Różaniec odbędzie się 5 marca za tydzień. Msza św. o godz. 12.30 w Arce Pana. Po mszy św. wyruszy męska procesja różańcowa pod Krzyż Nowohucki na os. Teatralnym. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wspólnej modlitwy.
  • Czytajmy prasę katolicką.