Liturgia Słowa

Ewangelia (J 8, 21-30)

Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, poznacie, że Ja Jestem

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do faryzeuszów: «Ja odchodzę, a wy będziecie Mnie szukać i w grzechu swoim pomrzecie. Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie».

Mówili więc Żydzi: «Czyżby miał sam siebie zabić, skoro powiada: Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie?»

A On rzekł do nich: «Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata. Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Jeżeli bowiem nie uwierzycie, że Ja Jestem, pomrzecie w grzechach waszych».

Powiedzieli do Niego: «Kimże Ty jesteś?»

Odpowiedział im Jezus: «Przede wszystkim po cóż do was mówię? Wiele mam w waszej sprawie do powiedzenia i do osądzenia. Ale Ten, który Mnie posłał, jest prawdomówny, a Ja mówię wobec świata to, co usłyszałem od Niego». A oni nie pojęli, że im mówił o Ojcu.

Rzekł więc do nich Jezus: «Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja Jestem i że Ja nic sam z siebie nie czynię, ale że mówię to, czego Mnie Ojciec nauczył. A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną; nie pozostawił Mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba».

Kiedy to mówił, wielu uwierzyło w Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021

· Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00 i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga krzyżowa w piątek o 17.15 i o 19.00 (szczególnie dla młodych). Dzieci zapraszamy w sobotę na godz. 10.00.

· Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś z racji III niedzieli miesiąca, a także wpłacane na konto parafialne. Wszystkich dobroczyńców polecamy Panu Bogu w modlitwie i mszy św. w środę o godz. 18.00.

· Zachęcamy do włączenia się w cichą modlitwę adoracji Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w dni powszednie o godz. 17.00. Trwajmy przy Najświętszym Sercu Pana Jezusa, która tak bardzo nas umiłowało.

· Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. św. Rity, prowadzone przez siostry augustianki, zaprasza rodziców i młodzież do zapoznania się ofertą edukacyjną szkoły oraz do uczestnictwa w dniach otwartych, które odbędą się 25 lutego oraz 15 kwietnia.

· Policja prosi o szczególną ostrożność, gdyż mnożą się przypadki wyłudzeń pieniędzy przez oszustów podających się za krewnych lub przedstawicieli policji czy prokuratury. Policja informuje, że nigdy nie zabezpiecza pieniędzy i prosi, aby w takich wypadkach natychmiast dzwonić na numer 112.

· W przyszłą niedzielę będzie zbiórka przed kościołem na Wspólnotę Chleb Życia prowadzoną przez S. Małgorzatę Chmielewską. Kazania będzie głosił ks. Jacek Krzemień.

· Czytajmy prasę katolicką.