Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024

  • Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  
  • W środę o 18.00 zapraszamy na mszę św. i Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  • Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 i o 19.00.
  • Stowarzyszenie Dobrosław bardzo dziękuje parafianom za ofiary składane w ubiegłą niedzielę. Zebrano 2290,70 PLN. Bóg zapłać! Zapraszamy w tygodniu na codzienną adorację w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 17.00.
  • Szkoła Branżowa i Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Nowej Hucie na os. Sportowym 28 zaprasza na Dni Otwarte w dniach 2 marca i 6 kwietnia. Szkoła kształci dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. +Tadeusz Marzec. Wieczny odpoczynek…