Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba.
A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!»
Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.
Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich.
Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma.
I rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego».
Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. O godz. 11.30 zostaną poświęcone książeczki dla uczniów klas III, przygotowujących się do I Komunii świętej. O godz. 17.00 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali. Zachęcamy do licznego udziału w tym staropolskim nabożeństwie, które poświęcone jest rozważaniu Męki Pańskiej. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.
W Środę popielcową rozpoczął się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. 15 czerwca b.r.
We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Na godz. 17.30 zapraszamy chorych, starszych, samotnych. Jak już informowaliśmy, takie nabożeństwa będą odprawiane każdego miesiąca. Pomóżmy starszym, chorym przybyć do Kościoła.
W środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się za nasze rodziny i dobroczyńców parafii. Po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
W piątek – nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 i po Mszy świętej wieczornej, ok. 18.40.
Za tydzień III niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii.
Od przyszłej niedzieli członkowie parafialnego zespołu Caritas będą rozprowadzać Baranki Wielkanocne. Koszt Baranka – 10 złotych. Przy tej okazji będzie można złożyć Jałmużnę Postną. Zebrane środki zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek wielkanocnych dla ubogich. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie tej charytatywnej akcji.
Jak już informowaliśmy, rekolekcje rozpoczną się od V Niedzieli Wielkiego Postu. Poprowadzi je o. Marek Donaj, augustianin, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej z krakowskiego Kazimierza. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i o. Rekolekcjonisty.