Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 16-21)

Jezus chodzi po wodzie

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru.

Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

9 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.06.2023 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 • Nabożeństwo czerwcowe dziś o 17.00. W naszej parafii Nabożeństwa czerwcowe będą w niedziele o 17.00, a w tygodniu po mszy św. wieczornej. Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będzie dziś po mszy św. z godz. 19.30.
 • W środę o 19.00 Krąg biblijny. Zapraszamy.
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem mszy z godz. 11.30. Po mszy św. z godz. 10.00 będzie procesja wokół os. Uroczego. Prosimy o przygotowanie następujących ołtarzy :
 1. Na rogu ul. Żeromskiego i Al. Róż przy os. Górali – mieszkańcy os. Górali i os. Krakowiaków .
 2. Na rogu Al. Róż i ul. Rydza – Śmigłego na os. Uroczym – mieszkańcy os. Uroczego.
 3. Na rogu ul. Rydza-Śmigłego i Ludźmierskiej od strony Straży Pożarnej – mieszkańcy os. Zgody i os. Spółdzielczego. Liczymy na pomoc słuchaczy Szkoły Aspirantów.           
 4. Przy krzyżu obok kościoła-  mieszkańcy os. Teatralnego. Bóg zapłać Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty na Boże Ciało.
 • Zapraszamy wszystkich parafian, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, małych ministrantów, młodzież, grupy parafialne. Prosimy o ozdobienie okien na trasie procesji oraz uszanowanie zieleni.
 • W czasie oktawy Bożego Ciała będą procesje eucharystyczne po mszy św. wieczornej. Prosimy o liczny udział. Niech to będzie wyznanie naszej wiary i miłości do Pana Jezusa Eucharystycznego obecnego w Swoim Kościele.
 • Ks. Arcybiskup zaprasza na centralną procesję w Boże Ciało. Procesja rozpocznie się o godz. 9.00 mszą św. sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską
 • W przyszłą niedzielę składka przed kościołem na Fundację Zmieniamy Niemożliwe. Ideą Fundacji jest dotarcie do osób, które potrzebują pomocy, ale wstydzą się o nią prosić. Pomaga Rodzinom, Dzieciom, Niepełnosprawnym, Chorym, Samotnym  – tak naprawdę wszystkim w potrzebie.
 • Czytajmy prasę katolicką.