Liturgia Słowa

Ewangelia (J 15, 1-8)

Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

9 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.06.2023 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 • Nabożeństwo czerwcowe dziś o 17.00. W naszej parafii Nabożeństwa czerwcowe będą w niedziele o 17.00, a w tygodniu po mszy św. wieczornej. Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będzie dziś po mszy św. z godz. 19.30.
 • W środę o 19.00 Krąg biblijny. Zapraszamy.
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem mszy z godz. 11.30. Po mszy św. z godz. 10.00 będzie procesja wokół os. Uroczego. Prosimy o przygotowanie następujących ołtarzy :
 1. Na rogu ul. Żeromskiego i Al. Róż przy os. Górali – mieszkańcy os. Górali i os. Krakowiaków .
 2. Na rogu Al. Róż i ul. Rydza – Śmigłego na os. Uroczym – mieszkańcy os. Uroczego.
 3. Na rogu ul. Rydza-Śmigłego i Ludźmierskiej od strony Straży Pożarnej – mieszkańcy os. Zgody i os. Spółdzielczego. Liczymy na pomoc słuchaczy Szkoły Aspirantów.           
 4. Przy krzyżu obok kościoła-  mieszkańcy os. Teatralnego. Bóg zapłać Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty na Boże Ciało.
 • Zapraszamy wszystkich parafian, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, małych ministrantów, młodzież, grupy parafialne. Prosimy o ozdobienie okien na trasie procesji oraz uszanowanie zieleni.
 • W czasie oktawy Bożego Ciała będą procesje eucharystyczne po mszy św. wieczornej. Prosimy o liczny udział. Niech to będzie wyznanie naszej wiary i miłości do Pana Jezusa Eucharystycznego obecnego w Swoim Kościele.
 • Ks. Arcybiskup zaprasza na centralną procesję w Boże Ciało. Procesja rozpocznie się o godz. 9.00 mszą św. sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską
 • W przyszłą niedzielę składka przed kościołem na Fundację Zmieniamy Niemożliwe. Ideą Fundacji jest dotarcie do osób, które potrzebują pomocy, ale wstydzą się o nią prosić. Pomaga Rodzinom, Dzieciom, Niepełnosprawnym, Chorym, Samotnym  – tak naprawdę wszystkim w potrzebie.
 • Czytajmy prasę katolicką.