Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 10, 17-27)

Należy wszystko porzucić, aby iść za Jezusem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022

  • Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Po mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na potrzeby poszkodowanym wskutek wojny uchodźcom z Ukrainy. Pomoc rzeczową można składać w punktach Caritas. Szczegółowe informacje dot. pomocy finansowej i rzeczowej dla Ukrainy są w gablocie. Po każdej mszy św. modlimy się w intencji pokoju śpiewając suplikacje „Święty Boże”. Prosimy o modlitwę w intencji trzeźwości, wyjścia z nałogu alkoholowego i nawrócenie dla uzależnionych. 
  • O godz. 17.00 zapraszamy dziś na Adoracje wynagradzającą przed Wielkim Postem. Codziennie od godz. 17.00 w dni powszednie zapraszamy na cichą adoracje Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w intencji zakończenia wojny w Ukrainie, a także w intencji nawrócenia i pojednania z Bogiem dla nas wszystkich.
  • W Środę Popielcową 17.02. rozpoczyna się Wielki Post.  Jest to dzień postu i modlitwy o pokój w Ukrainie i na świecie. Wielki Post to czas pokuty, modlitwy, pojednania z Bogiem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na msze św. o godz.7.00, 8.30, 10.00, 18.00, 19.30. Na każdej mszy św. posypanie głów popiołem. Po mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w skutek wojny na Ukrainie. Kancelaria w środę jest nieczynna.
  • W I piątek spowiedź 6.30 – 7.30. oraz  16.00 – 18.30. O 16.30 msza św. dla dzieci. Droga Krzyżowa o 17.15 i 19.00 dla młodych. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Drogę krzyżową na 17.15 lub 19.00. Bierzmowanie będzie 9.04.2022 o godz. 15.00. Sakramentu udzieli bp Janusz Mastalski.
  • W I sobotę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. z godz. 8.00. Udajemy się do chorych. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. W I piątek i sobotę kancelaria jest nieczynna.
  • W przyszła niedzielę  o 17.00  Gorzkie Żale. Po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie Pana Jezusa w Eucharystii prowadzone przez Wspólnotę Nowe Serce.
  • Czytajmy prasę katolicką.