Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 11, 27-33)

Skąd pochodzi władza Jezusa

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wraz z uczniami przyszedł znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i zapytali Go: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żebyś to czynił?»

Jezus im odpowiedział: «Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba, czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi».

Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: „Z nieba”, to nam zarzuci: „Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?” Powiemy: „Od ludzi”». Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy rzeczywiście uważali Jana za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: «Nie wiemy».

Jezus im rzekł: «Zatem i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022

  • Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Po mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na potrzeby poszkodowanym wskutek wojny uchodźcom z Ukrainy. Pomoc rzeczową można składać w punktach Caritas. Szczegółowe informacje dot. pomocy finansowej i rzeczowej dla Ukrainy są w gablocie. Po każdej mszy św. modlimy się w intencji pokoju śpiewając suplikacje „Święty Boże”. Prosimy o modlitwę w intencji trzeźwości, wyjścia z nałogu alkoholowego i nawrócenie dla uzależnionych. 
  • O godz. 17.00 zapraszamy dziś na Adoracje wynagradzającą przed Wielkim Postem. Codziennie od godz. 17.00 w dni powszednie zapraszamy na cichą adoracje Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w intencji zakończenia wojny w Ukrainie, a także w intencji nawrócenia i pojednania z Bogiem dla nas wszystkich.
  • W Środę Popielcową 17.02. rozpoczyna się Wielki Post.  Jest to dzień postu i modlitwy o pokój w Ukrainie i na świecie. Wielki Post to czas pokuty, modlitwy, pojednania z Bogiem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na msze św. o godz.7.00, 8.30, 10.00, 18.00, 19.30. Na każdej mszy św. posypanie głów popiołem. Po mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w skutek wojny na Ukrainie. Kancelaria w środę jest nieczynna.
  • W I piątek spowiedź 6.30 – 7.30. oraz  16.00 – 18.30. O 16.30 msza św. dla dzieci. Droga Krzyżowa o 17.15 i 19.00 dla młodych. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Drogę krzyżową na 17.15 lub 19.00. Bierzmowanie będzie 9.04.2022 o godz. 15.00. Sakramentu udzieli bp Janusz Mastalski.
  • W I sobotę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. z godz. 8.00. Udajemy się do chorych. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. W I piątek i sobotę kancelaria jest nieczynna.
  • W przyszła niedzielę  o 17.00  Gorzkie Żale. Po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie Pana Jezusa w Eucharystii prowadzone przez Wspólnotę Nowe Serce.
  • Czytajmy prasę katolicką.