Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 8, 5-11)

Wielu ze Wschodu i Zachodu przyjdzie do królestwa niebieskiego

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i prosił Go, mówiąc: «Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi». Rzekł mu Jezus: «Przyjdę i uzdrowię go».

Lecz setnik odpowiedział: «Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie. Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: „idź!” – a idzie; drugiemu: „Przyjdź!” – a przychodzi; a słudze: „zrób to!” – a robi».

Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i rzekł do tych, którzy szli za Nim: «Zaprawdę, powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary. Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i z Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022

  • Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Po mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na potrzeby poszkodowanym wskutek wojny uchodźcom z Ukrainy. Pomoc rzeczową można składać w punktach Caritas. Szczegółowe informacje dot. pomocy finansowej i rzeczowej dla Ukrainy są w gablocie. Po każdej mszy św. modlimy się w intencji pokoju śpiewając suplikacje „Święty Boże”. Prosimy o modlitwę w intencji trzeźwości, wyjścia z nałogu alkoholowego i nawrócenie dla uzależnionych. 
  • O godz. 17.00 zapraszamy dziś na Adoracje wynagradzającą przed Wielkim Postem. Codziennie od godz. 17.00 w dni powszednie zapraszamy na cichą adoracje Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w intencji zakończenia wojny w Ukrainie, a także w intencji nawrócenia i pojednania z Bogiem dla nas wszystkich.
  • W Środę Popielcową 17.02. rozpoczyna się Wielki Post.  Jest to dzień postu i modlitwy o pokój w Ukrainie i na świecie. Wielki Post to czas pokuty, modlitwy, pojednania z Bogiem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na msze św. o godz.7.00, 8.30, 10.00, 18.00, 19.30. Na każdej mszy św. posypanie głów popiołem. Po mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w skutek wojny na Ukrainie. Kancelaria w środę jest nieczynna.
  • W I piątek spowiedź 6.30 – 7.30. oraz  16.00 – 18.30. O 16.30 msza św. dla dzieci. Droga Krzyżowa o 17.15 i 19.00 dla młodych. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Drogę krzyżową na 17.15 lub 19.00. Bierzmowanie będzie 9.04.2022 o godz. 15.00. Sakramentu udzieli bp Janusz Mastalski.
  • W I sobotę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. z godz. 8.00. Udajemy się do chorych. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. W I piątek i sobotę kancelaria jest nieczynna.
  • W przyszła niedzielę  o 17.00  Gorzkie Żale. Po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie Pana Jezusa w Eucharystii prowadzone przez Wspólnotę Nowe Serce.
  • Czytajmy prasę katolicką.