Liturgia Słowa

Ewangelia (J 3, 31-36)

Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkim, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba przychodzi, Ten jest ponad wszystkim. Świadczy On o tym, co widział i słyszał, a świadectwa Jego nikt nie przyjmuje. Kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny.

Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże: a bez miary udziela mu Ducha. Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce. Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz gniew Boży nad nim wisi.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

7 NIEDZIELA ZWYKŁA 24.02.2019

1. W środę zapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy z katechezą dla dorosłych o godz. 18.00. O 19.00 Krąg biblijny.

2. W czwartek o 17.00 adoracja w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

3. W I piątek miesiąca spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30.

4. W I sobotę Msza św. i zmiana tajemnic różańca o godz. 8.00. Od 9.00 udajemy się do chorych z Najświętszym Sakramentem. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Kancelaria parafialna w I piątek i w I sobotę jest nieczynna.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na Stowarzyszenie zajmujące się pomocą dla niewidomych.

6. Dni otwarte szkół: Zespół Szkół Specjalnych nr 14 na os. Sportowym 28 zaprasza w soboty 2 i 16 marca. Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 na os. Teatralnym w sobotę 9 marca od 10.00 do 12.00.

7. Czytajmy prasę katolicką.