Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 10, 17-27)

Należy wszystko porzucić, aby iść za Jezusem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.02.2022

  • Przed Wielkim Postem zapraszamy dziś o godz. 17.00 na  II adoracje wynagradzającą  Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.
  • We wtorek święto Katedry św. Piotra. W środę św. Polikarpa.
  • W środę o 18.00 msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 zapraszamy na Krąg Biblijny.
  • Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę, wpłacane na konto parafialne, składane w kopertach z racji III niedzieli miesiąca na  gospodarcze potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać!
  • Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław wyraża wdzięczność naszym parafianom za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary. Zebrano 1768,00 zł.
  • Prosimy o modlitwę w intencji pokoju na świecie i za  naszą Ojczyznę.
  • Cicha adoracja  Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie jest w naszym kościele w dni powszednie od godz. 17.00. Zapraszamy.
  • Czytajmy prasę katolicką.