Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 6, 34-44)

Rozmnażając chleb, Jezus objawia swoją moc

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus ujrzał wielki tłum, zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce niemające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

A gdy pora była już późna, przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Miejsce to jest pustkowiem, a pora już późna. Odpraw ich. Niech idą do okolicznych osiedli i wsi, a kupią sobie coś do jedzenia».

Lecz On im odpowiedział: «Wy dajcie im jeść!»

Rzekli Mu: «Mamy pójść i za dwieście denarów kupić chleba, żeby dać im jeść?»

On ich spytał: «Ile macie chlebów? Idźcie, zobaczcie!»

Gdy się upewnili, rzekli: «Pięć i dwie ryby».

Wtedy polecił im wszystkim usiąść gromadami na zielonej trawie. I rozłożyli się, gromada przy gromadzie, po stu i pięćdziesięciu.

A wziąwszy pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo, połamał chleby i dawał uczniom, by podawali im; także dwie ryby rozdzielił między wszystkich. Jedli wszyscy do syta i zebrali jeszcze dwanaście pełnych koszów ułomków i resztek z ryb. A tych, którzy jedli chleby, było pięć tysięcy mężczyzn.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.02.2022

  • Przed Wielkim Postem zapraszamy dziś o godz. 17.00 na  II adoracje wynagradzającą  Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.
  • We wtorek święto Katedry św. Piotra. W środę św. Polikarpa.
  • W środę o 18.00 msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 zapraszamy na Krąg Biblijny.
  • Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę, wpłacane na konto parafialne, składane w kopertach z racji III niedzieli miesiąca na  gospodarcze potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać!
  • Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław wyraża wdzięczność naszym parafianom za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary. Zebrano 1768,00 zł.
  • Prosimy o modlitwę w intencji pokoju na świecie i za  naszą Ojczyznę.
  • Cicha adoracja  Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie jest w naszym kościele w dni powszednie od godz. 17.00. Zapraszamy.
  • Czytajmy prasę katolicką.