Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023

·       Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. O godz. 17.00 zapraszamy na Adoracje wynagradzającą. Codziennie od godz. 17.00 w dni powszednie zapraszamy na cichą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

·       W Środę Popielcową 22.02. rozpoczyna się Wielki Post. Wielki Post to czas pokuty, modlitwy, pojednania z Bogiem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00, 19.30. Na każdej mszy św. posypanie głów popiołem. Kancelaria w środę jest nieczynna.

·       Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

·       Informujemy, że rekolekcje w naszej parafii odbędą się czyli od 5 niedzieli Wielkiego Postu  (26.03.- 30.03.  Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Szczygieł – saletyn.

·       W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 17.15 lub o 19.00.

·       W przyszłą niedzielę  o 17.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

·       Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tace, wpłacane na konto z racji III niedzieli. Ofiary przeznaczymy na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

·       Na trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii złożono w ubiegłą niedzielę 7700 PLN. Parafia wpłaciła te pieniądze na konto Caritas. Serdeczne podziękowanie za wielka ofiarność. Bóg zapłać!

·       Czytajmy prasę katolicką.