Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 12-19)

Jezus zapowiada prześladowanie swoich wyznawców

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023

·       Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. O godz. 17.00 zapraszamy na Adoracje wynagradzającą. Codziennie od godz. 17.00 w dni powszednie zapraszamy na cichą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

·       W Środę Popielcową 22.02. rozpoczyna się Wielki Post. Wielki Post to czas pokuty, modlitwy, pojednania z Bogiem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00, 19.30. Na każdej mszy św. posypanie głów popiołem. Kancelaria w środę jest nieczynna.

·       Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

·       Informujemy, że rekolekcje w naszej parafii odbędą się czyli od 5 niedzieli Wielkiego Postu  (26.03.- 30.03.  Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Szczygieł – saletyn.

·       W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 17.15 lub o 19.00.

·       W przyszłą niedzielę  o 17.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

·       Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tace, wpłacane na konto z racji III niedzieli. Ofiary przeznaczymy na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

·       Na trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii złożono w ubiegłą niedzielę 7700 PLN. Parafia wpłaciła te pieniądze na konto Caritas. Serdeczne podziękowanie za wielka ofiarność. Bóg zapłać!

·       Czytajmy prasę katolicką.