Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba.
A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!»
Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.
Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich.
Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma.
I rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego».
Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Nabożeństwach majowych będziemy się przygotowywać do tego wydarzenia. „Majówki” są w niedzielę i w tygodniu po mszy św. z godz. 18.00.
Bardzo dziękujemy za wpłaty indywidualne na konto parafialne, na tacę i do puszki w przedsionku kościoła. Ofiary z dopiskiem „na cele kultu religijnego” można wpłacać na numer konta umieszczony na stronie internetowej parafii. W duchu wdzięczności modlimy się za ofiarodawców w każda środę na Nowennie o 18.00.
Nadal trwają ograniczenia na czas epidemii. We mszy św. lub nabożeństwie – w naszym kościele może uczestniczyć około 42 osób. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa : odpowiednie odległości w ławkach, zakrywanie ust i twarzy, nie tłoczenie się przy komunii itd.
W tygodniu od 17.00 jest Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 18.00. Można korzystać z sakramentu pokuty codziennie rano w czasie mszy św. o 6.30 i 7.00. Wieczorem od godz. 17.00 i w czasie mszy św. o 18.00 Zapraszamy. Spowiedź i Komunia św. wielkanocna trwa do 7 czerwca czyli do Uroczystości Najświętszej Trójcy.
Kancelaria nadal będzie zamknięta jak dotychczas. W pilnych sprawach prosimy dzwonić do ks. Dyżurnego.
Czytajmy prasę katolicką.
Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dalsze korzystanie ze strony jest jednoznaczne z wyrażeniem na to zgody.