Liturgia Słowa

Ewangelia (J 19, 25-34)

Oto syn Twój. Oto Matka twoja

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena.

Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja».

I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

Potem Jezus, świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: «Pragnę». Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop gąbkę nasączoną octem i do ust Mu podano. A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: «Dokonało się!»

I skłoniwszy głowę, oddał ducha.

Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat – ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem – Żydzi prosili Piłata, żeby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała.

Przyszli więc żołnierze i połamali golenie tak pierwszemu, jak i drugiemu, którzy z Jezusem byli ukrzyżowani. Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok, a natychmiast wypłynęła krew i woda.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2023 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

· Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na uroczystości I Komunii św.: Pani Marcie, Siostrze Agnieszce, Pani Beacie i Panu Kościelnemu.

· Zapraszamy na Nabożeństwo majowe w niedziele o 17.00, a w tygodniu po mszy św. wieczornej.

· Rozpoczynają się modlitwy przed Uroczystością Zesłaniem Ducha Świętego.

· Dziś III niedziela miesiąca. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tace i wpłacane na konto. Dziękuję za ostatnio wykonane prace konserwacyjne i remontowe Firmie p. Andrzeja Dybały. Odnowiono między innymi: drzwi do kościoła, odświeżono elewacje i zabezpieczono elementy dachu na kościele i plebanii. Bóg zapłać!

· W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny.

· W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza.

· W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

· W sobotę 27 maja wyruszy, jednodniowa, XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bliższe informacje na plakacie.

· Za tydzień zbiórka przed kościołem na Hospicjum domowe dla dzieci „Alma spei”.

· Czytajmy prasę katolicka.