Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 11, 27-33)

Skąd pochodzi władza Jezusa

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wraz z uczniami przyszedł znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i zapytali Go: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żebyś to czynił?»

Jezus im odpowiedział: «Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba, czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi».

Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: „Z nieba”, to nam zarzuci: „Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?” Powiemy: „Od ludzi”». Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy rzeczywiście uważali Jana za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: «Nie wiemy».

Jezus im rzekł: «Zatem i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2023 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

· Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na uroczystości I Komunii św.: Pani Marcie, Siostrze Agnieszce, Pani Beacie i Panu Kościelnemu.

· Zapraszamy na Nabożeństwo majowe w niedziele o 17.00, a w tygodniu po mszy św. wieczornej.

· Rozpoczynają się modlitwy przed Uroczystością Zesłaniem Ducha Świętego.

· Dziś III niedziela miesiąca. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tace i wpłacane na konto. Dziękuję za ostatnio wykonane prace konserwacyjne i remontowe Firmie p. Andrzeja Dybały. Odnowiono między innymi: drzwi do kościoła, odświeżono elewacje i zabezpieczono elementy dachu na kościele i plebanii. Bóg zapłać!

· W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny.

· W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza.

· W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

· W sobotę 27 maja wyruszy, jednodniowa, XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bliższe informacje na plakacie.

· Za tydzień zbiórka przed kościołem na Hospicjum domowe dla dzieci „Alma spei”.

· Czytajmy prasę katolicka.