Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 21, 33-43. 45-46)

Przypowieść o dzierżawcach winnicy

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu:

«Posłuchajcie innej przypowieści: Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznię, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał.

Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś ukamienowali. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna.

Lecz rolnicy, zobaczywszy syna, mówili do siebie: „To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo”. Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc przybędzie właściciel winnicy, co uczyni z owymi rolnikami?»

Rzekli Mu: «Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze».

Jezus im rzekł: «Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: „Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach”. Dlatego powiadam wam: królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce».

Arcykapłani i faryzeusze, słuchając Jego przypowieści, poznali, że o nich mówi. Toteż starali się Go pochwycić, lecz bali się tłumów, ponieważ miały Go za proroka.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2023 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

· Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na uroczystości I Komunii św.: Pani Marcie, Siostrze Agnieszce, Pani Beacie i Panu Kościelnemu.

· Zapraszamy na Nabożeństwo majowe w niedziele o 17.00, a w tygodniu po mszy św. wieczornej.

· Rozpoczynają się modlitwy przed Uroczystością Zesłaniem Ducha Świętego.

· Dziś III niedziela miesiąca. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tace i wpłacane na konto. Dziękuję za ostatnio wykonane prace konserwacyjne i remontowe Firmie p. Andrzeja Dybały. Odnowiono między innymi: drzwi do kościoła, odświeżono elewacje i zabezpieczono elementy dachu na kościele i plebanii. Bóg zapłać!

· W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny.

· W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza.

· W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

· W sobotę 27 maja wyruszy, jednodniowa, XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bliższe informacje na plakacie.

· Za tydzień zbiórka przed kościołem na Hospicjum domowe dla dzieci „Alma spei”.

· Czytajmy prasę katolicka.